Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Öğrenciler her gün “1 dakikaları”nı kuşlara ayırıyor

Öğrenciler her gün  “1 dakikaları”nı kuşlara ayırıyor

Okul müdürü Ahmet Üzgün, öğrencilerinin başlattığı uygulamayla öğrencilerin öğretmenleri ile her gün kuşlara yem verdiklerini söyledi.

Bu tür faaliyetlerin okulda gerçekleştirilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Üzgün, “Olumsuz hava şartları nedeniyle yem bulmakta zorlanan kuşların aç kalmalarını önlemek amacıyla böyle bir proje geliştirdik. Gurur verici bir çalışma oldu. İnşaallah kuşlarımız öğrencilerimizin ürettiği yemler sayesinde aç kalmayacak” dedi.

Projenin diğer okullara da örnek olmasını umut ettiklerini belirten Üzgün, “İnşaallah bu tür duyarlılık uyandıran projeler ilçemizdeki tüm okullarda yaygınlaşır. Çevreye duyarlı, merhametli, doğayı ve hayvanları seven nesiller yetiştirmek istiyoruz elbette” diye konuştu.

Coğrafya öğretmeni Murat Körük de öğrenciler ile beraber kış mevsiminde beslenmekte zorluk çeken kuşlara kolaylık sağladıklarını söyledi.

Körük, hazırladıkları yemlikleri öğrencilerle okulun yakınındaki ağaçların dallarına yerleştirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Öğrenciler ile rulo haline getirdiğimiz kartonlara reçel sürüyoruz ve üzerini susama buluyoruz. Bu işlem yaklaşık bir dakika sürüyor. Daha sonra hazırladığımız bu yemlikleri okulun çevresinde bulunan ağaçlara yerleştiriyoruz. Bu uygulama ile hem kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlara yardımcı oluyoruz hem de öğrencilere doğa ve hayvan sevgisi aşılanıyor.”