Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Öğretmen miyiz, militan mıyız?”

“Öğretmen miyiz, militan mıyız?”

Öğretmenler PKK dayatmasına isyan etti: “Öğretmen miyiz, militan mıyız?”

KESK’e bağlı Eğitim Sen’in bölgede yaptığı eğitim boykotu sendikaya bağlı öğretmenleri isyan ettirdi. Sendika üyesi bazı öğretmenler Eğitim Sen’in boykot kararlarının ‘militanca kararlar’ olduğunu niteleyerek sendikadan istifa etti.

KESK’e bağlı Eğitim Sen Diyarbakır Şubesinin HDP, DBP paralelinde sık sık yaptığı eğitim boykot çağrısı sendikaya bağlı öğretmenleri de isyan noktasına getirdi. Eğitim Sen’e bağlı üyeler bağlı oldukları sendikanın PKK’nin çukur kazma ve barikatlara karşı kullanıldıklarını ifade ederek sendikadan istifa ettiler. KESK’in sık sık yaptığ eğitim boykot çağrılarından sonra sendikaya bağlı bazı öğretmenler de boykot kararlarına karşı seslerini yükselterek Eğitim Sen üyeliğinden istifa ettiler.
Eğitim Sen’in eğitimi boykot çağrılarının öğrencileri mağdur ettiğini belirten öğretmenler eğitimi boykot çağrılarını ‘Militan tavır’ olarak nitelediler. İsmini vermek istemeyen öğretmenler üyesi bulunduğu sendikadan istifa gerekçe kararlarını ise “ Sendika bu konuda sürekli bize mesaj göndererek eğitimi boykot edip yapılacak olan yürüyüşlere davet ediyor. Biz de anlamadık eğitimci miyiz yoksa militan mıyız?” dedi.

Etiketler