Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Öğretmenleri, eğitimi minik Kaan’ın evine götürdüler

Öğretmenleri, eğitimi minik Kaan’ın evine götürdüler

Yeni nesillerin yetişmesinde en önemli rol oynayan öğretmenler, ameliyat olduğu için okulundan uzak kalan öğrencileri Kaan Çetinkaya’nın eğitim açığını kapatması için evinde ders vererek fedakarlık örneği gösterdi. Çanakkale’de bulunan Ömer Mart Ortaokulu’nun 6’ncı sınıf öğrencisi Kaan Çetinkaya (12), omurgasındaki kemik tümörü nedeniyle 9 Aralık 2015’de ameliyat oldu.Çetinkaya’nın operasyon sonrası eğitimine ara vermek zorunda kalması üzerine, mesai saatleri dışında her gün ayrı branşlardaki öğretmenlerinin verdiği özel derslerle Çetinkaya, geride kaldığı konularda açığını kapatmaya başladı.

Anne Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun sağlığına kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Oğlunun rahatsızlığı sırasında öğretmenlerinin gösterdiği fedakarlığa dikkati çeken Çetinkaya, şunları kaydetti:

Fedakarlık gösterdiler

“Bu süreçte öğretmenlerimiz büyük fedakarlıkla aralarında anlaşıp Kaan’a ders vermek için eve geldi. Bu da bizi çok duygulandırdı.
Akabinde Kaan’ın kemik tümörünün iyi huylu olduğunu öğrendikten sonra öğretmenlerimize teşekkür için okula gittik. Daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Zülküf Memiş’e öğretmenlerimizin takdire şayan bir davranış sergilediğini söyledim.”