Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Okula gitmek için her gün 5 kilometre yol yürüyorlar

Okula gitmek için her gün 5 kilometre yol yürüyorlar

Kars’ın Kağızman ilçesindeki Hazinedar Mahallesi’nde yaşayan 5 çocuk, taşımalı sistem için yeterli sayıda olmaması nedeniyle için zorlu kış koşullarında her gün 5 kilometre yürüyerek okula gidip geliyor. 

Evleri Kağızman’ın Hazinedar Mahallesi’nde olan ve Kızılark Mahallesi’ndeki ilkokulda okuyan 5 öğrenci, kendi mahallerinde okul bulunmamasına karşın ilgili yönetmelik hükümlerine uymadığı için okullarına her gün 5 kilometrelik dağlık yolu, sırtlarında çantayla yürüyerek gidiyor. 

Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü yörede, soğuk nedeniyle büyük güçlük yaşayan küçük çocuklara, bölgenin dağlık olması ve yaban hayvanlarının bulunması nedeniyle fırsat oldukça mahalleden büyükleri eşlik ediyor. 

Veliler, yolun dağlık ve ıssız olmasının yanı sıra kış koşulları nedeniyle de zorlanan çocuklarının taşımalı sistemden yararlandırılmasını istedi. 

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!