Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Okullar açıldı, İstanbul felç oldu!

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte İstanbul'da trafik adeta keşmekeşe döndü. Okul servisleri de trafiğe çıkarken sadece ana arterlerde değil ara sokaklarda dahi trafik yoğunluğu yaşandı.

Okullar açıldı, İstanbul felç oldu!

Türkiye genelinde öğrenciler bugün ders başı yaptı. Yeni eğitim öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte okul servisleri de sabah erken saatlerden itibaren yollara çıktı.

Yoğunluk yüzde 40’ı devirdi 

Bu durum dünyanın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul, trafiği adeta felce uğrattı. Kentte çevre yolları ve ana arterlerin  yanı sıra semt içindeki yollarda da büyük yoğunluk yaşandı. İBB Trafik Uygulaması verilerine göre İstanbul’da trafik yoğunluğu sabah saatlerinde yüzde 40 seviyesini geçti.

Servislere sıkı denetim

Öte yandan İstanbul’da öğrenci taşıyan servisler yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde polis ve jandarma trafik ekiplerince sıkı bir denetime tabi tutuldu. Yapılan denetlemelerde , araç sürücüleri ve hosteslerin evrakları kontrol edilirken, araçların yeterlilikleri, öğrencilerin kullandıkları emniyet kemerleri incelendi. Kurallara aykırılık tespit edilen servis sürücülerine ceza kesildi.

Güvenlik denetimi de yapıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla kent genelinde okul çevrelerinde genel uygulama yaptı.