Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘On yıllardır hazırlanan plan Allah’ın izniyle paramparça edilecek’

Bakan Albayrak, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "Terörle mücadelede on yıllardır bugün için belki hazırlanan bu planı Allah'ın izniyle bu millet, bu devlet ve bu ordumuz paramparça edecek." dedi.

‘On yıllardır hazırlanan plan Allah’ın izniyle paramparça edilecek’

Suriye’nin kuzeyinde yuvalanan PKK/YPG/PYD terör örgütüne yönelik ve bölgeye barışı tesis için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak değerlendirmelerde bulundu.

On yıllardır Türkiye’nin başına örülmeye çalışılan terör belasının bitirilmesi için başlatılan harekatın önemine vurgu yapan Bakan Albayrak şu ifadeleri kullandı:

“Bugün bu verilen mücadelede kimlerin sivilleri hedef alarak 9 aylık masum Muhammet bebek başta olmak üzere, sivil yerleşim bölgelerine bombalar attığını tüm dünya artık görüyor. Terör ve terörle mücadele noktasında on yıllardır bugün için belki hazırlanan bu planı Allah’ın izniyle bu millet, bu devlet ve bu ordumuz paramparça edecek.

Artık Türkiye kesinlikle ve kesinlikle taviz vermeyeceği, birilerinin uzaklardan ayak ayak üstüne atıp ahkam kestiği bir iklimde değil. Türkiye kendisine yönelik tehditleri kaynağında kurutma stratejisi kapsamında çok tarihi bir operasyon süreci yürütüyor.

Ama siyaset eliyle ama güvenlik ama ekonomi eliyle ülkemizi tehdit edecek bütün unsurlara karşı yekvücut şekilde, sapasağlam ve dimdik durduğumuz, millet olarak kenetlendiğimiz sürece bin yıldır olduğu gibi bütün bu rüzgarlar da aynı kayadan nasıl yel alır öyle yel alıp geçecek. Bu coğrafyada bin yıldır olduğu gibi binlerce yıl daha bu ülke ve bu millet sapasağlam güçlü bir şekilde ayakta duracak.”
Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…