Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

ÖNDER, “ehliyet ve liyakat” şiarıyla yeni nesiller yetiştirecek

Bugüne dek milli-manevi değerlerine bağlı, hayırlı hizmetlere ehliyetli ve görevini layıkıyla yerine getiren nesillerin inşası için çalışan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, bundan sonra da ehliyet ve liyakati hayatının merkezine almış gençlerin yetişmesi için çalışmayı sürdürecek.

ÖNDER, “ehliyet ve liyakat” şiarıyla yeni nesiller yetiştirecek

Kuruluşundan bugüne, milli ve manevi değerlerine bağlı, hayırlı hizmetlere ehliyetli ve üstlendiği görevleri layıkıyla yerine getiren nesillerin inşası için çaba sarf eden ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, bundan sonraki süreçte de ehliyet ve liyakati hayatının merkezine almış gençlerin yetişmesi için çalışmaya devam edecek.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, 16. Kurultayı’nı geçen hafta sonu Malatya’da gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı kurultaya, Türkiye’nin 81 ilinden 500’den fazla mezun derneğinin yöneticileri iştirak etti. Milyonlarca imam hatip mezunlarının takip ettiği kurultayda, “ehliyet ve liyakat” konusu, ÖNDER’in yeni dönem için şiarı olarak belirlendi.

7-8 Eylül tarihlerinde gerçekleşen kurultayda, ehliyet ve liyakat kavramları merkezinde oturumlar gerçekleştirilirken, yeni dönem için önemli kararlar alındı. ÖNDER, dinimiz İslam’ın emrettiği, toplumu ve insanı ayakta tutan ehliyet ve liyakati ön planda tutarak, emanet edilen vazifeleri layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğini sonuç bildirgesinde deklare etti.

Bireyin ihyası, toplumun inşası

“ÖNDER, kuruluşundan bugüne, milli ve manevi değerlerine bağlı, hayırlı hizmetlere ehliyetli ve üstlendiği görevleri layıkıyla yerine getiren nesillerin inşası için çaba sarf etmektedir. Bundan sonraki süreçte de ehliyet ve liyakati hayatının merkezine almış gençlerin yetişmesi için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verilen karar beyanında, şu değerlendirme yapıldı:

“Ulaştığımız her gencimizin ve mensubumuzun yaratılmış her varlığa, hak ettiği değeri verecek ehliyette ve Allah’ın bahşettiği nimetlerine liyakatle karşılık verip şükredecek karakterde olması için çalışacağız.

ÖNDER mensupları olarak, toplumsal adaletin, ehliyet ve liyakat merkezli bir düzenleme ile teşekkül edeceğine, eğitimde, ticarette, bürokraside ve hayatın her alanında ehliyet ve liyakatin gözetilmesinin; bireyin ihyasına ve toplumun inşasına vesile olacağına inanıyoruz.”

ÖNDER, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kanaat önderlerinin, dava öncülerinin, mezunlarının, üyelerinin, destekçilerinin ve halkın kendisine olan teveccühüne layık olmak için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini beyan etti.