Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Onlar sırtını PKK’ya dayadı, Mehmetçik halkı sırtına aldı

Onlar sırtını PKK’ya dayadı,  Mehmetçik halkı sırtına aldı

PKK’ya yönelik amansız mücadelesini sürdüren kahraman Mehmetçikler, devleti katliam yapmakla suçlayan sözde akademisyenlere ve sırtımızı PKK’ya yasladık diyen siyasi partileri liderine en güzel cevabı bölge halkına uzattığı şefkat eliyle verdi. Mehmetçik, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 25 gün boyunca evden dışarı çıkamayan ve donma tehlikesi geçiren yaşlı çifti önce kumanyalarıyla doyurdu sonra ise sırtında taşıyarak ambulansa götürdü. Bunun üzere ölümden kurtarılan yaşlı çiftin ellerini kaldırarak Mehmetçik için dua ettiği görüldü.
Askerin ölmek üzere evlerinden çıkardığı yaşlı çift, Mehmetçiği görünce mutluluklarını gizleyemedi..Askeri evlerinde gördükleri için mutlu olan yaşlı çift, 25 gündür beklediklerini ve yakacak odun, kullanacak elektrik, su ve yiyecek hiç bir şeylerinin olmadığını söyledi. Terör dolayısıyla evlerine kapanan ve ölümle burun buruna gelen çiftin ambulanslarla Diyarbakır Selahattin Eyyübi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi.

Etiketler