Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Operasyonlar için süre söz konusu değil’

‘Operasyonlar için süre söz konusu değil’

Başbakan Davutoğlu AK parti Afyon’da düzenlenen istişare toplantısının kapanışında yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin meselelerini, hedeflerini ve vizyonunu konuştuk. Gerçekleştireceğimiz reformları, yapacağımız hizmetleri birer birer ele aldık. Bakanlarımızla milletvekillerimiz biraraya geldik. Hem kaynaştılar, hem de sohbet etme imkanı buldular. Bu sabah gerçekleştiğimiz toplantıda tek tek illerimizden milletvekillerimizden aldığı sözlerle, bakanlarımız not aldılar” dedi.

Uyarılarını, önerilerini gündeme getirdiler
“Yüzyüze değerlendirmeler,görüşmeler yaptık. Dört önemli konuda Başbakan yardımcılarımız, bakanlarımız ve genel başkan yardımcılarımız alanlarıyla ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Özgürce uyarılarını, önerilerini gündeme getirdiler. Bu anlamda istişaremizin her zaman olduğu gibi verimli bir dönemin başlangıcı olması hasebiyle büyük bir katkı sundu.

“İnsani yaşatmayı felsefemiz olarak gördük”
AK Parti ortak akıl demektir, AK Parti ortak irade merkezidir. AK Parti ortak eylem hareketidir. Biz hep milletimizle birlikte olduk, hep milletimizle birlikte olacağız. Bu sunumlara gerek anlatımlarıyla, gerek moderatörlük yapan başbakan yardımcılarımıza, genel başkan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel vesile ile birbirimizi çok daha yakından tanıma imkanını bulduk. Yeni güçlü Türkiye tasavvuru için aslolan muhabbettir, sevgidir. Biz bu bereketli topraklara sadece sevgi tohumları ekmeye geldik. Bizim dinimizde, sözümüzde nefret, öfke, şiddet yok. Sevgiyi politikamızın, insanı yaşatmayı siyasi feslefemizin omurgası olarak gördük.
Partinin ailece biraraya gelip kaynaştığını, kollektif bir akılla herşeyi gözden geçirdiğini, tartıştığını, müzakere ettiğini görmek kolay değildir.

“Çözülemez denen sorunları çözdük”
24. topladığımız istişare toplantısı bunun en güzel örneğidir. Ülke meselelerini burada tartıştık. Yeni ufuklar açtınız hepiniz. Ülkemizin geleceği ve büyük hedeflerimiz için yol gösterici hedefler ortaya koydunuz. Türkiye’nin dünyada ve bölgesinde daha güçlü, daha müreffeh ve daha saygın ülke olması için en büyük güvencesinin sizler olduğunu bir kez daha gördüm. Sizlerin heyecanını, azmini, kararlılığını görünce, benim de arkadaşlarım da azmi arttı, heyecanımız arttı. 14 yıldır başarı çıtası hiç düşmemiş, yapılamayanları yapmış bir siyasi hareketten söz ediyoruz. Yaptığımız köklü reformlarla başka hiçbir partiye nasip olmamış haklı gururunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sizler adına, sizler huzurunda selamlarımla, hayırla
yadediyorum. Türkiye’nin çözülemez sorunlarını çözdük, ulaşılamaz denen hedeflere ulaştık. Bu hareketin neferleri olarak geleceğe yönelik umudumuzu, iyimser beklentilerimizi, heyecanımızı da ilk günkü gibi muhafaza ettik, ediyoruz.

“Başbakan Operasyonlar konusunda noktayı koydu”
Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne her zamankinden daha çok özen gösterdiğimiz bir dönemdeyiz. Türkiye’nin tökezlemesini bekliyorlar. Allah’ın izniyle bu senaryoları boşa çıkaracağız. Kimse süre koyarak, tarih koyarak süre mühendisliğine tevessül etmesin. Bir an önce bu operasyonların başarıyla tamamlanması için gece gündüz çalışıyoruz. Süreyi zamanla değil de ulaşmamız gereken hedeflerle tarif ediyoruz. Şehirlerimizin her sokağı emniyetle dolalışan sokaklar oluncaya kadar terörle mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz. Kimse başladığımız bu huzur ve demokrasi operasyonunun yarıda kesileceğini düşünmesin. İnşallah milletimizle birlikte, bölgedeki vatandaşlarımızla birlikte başladığımız işi tamamlayacağız. Er ya da geç mutlaka muvaffak olacağız. Felaket senaryosu yazanlar, isyan canına kıyan, çocukların eline silah veren cellatlar vatandaşımız ile devletimizin arasına giremeyeceklerdir.

“Halk ile teröristi ayırt edip mücadele edeceğiz”
Bizim gözümüzde her vatandaşımızın hakkı, hukuku birdir. Türk Kürt ayrımcılık yapan hiç kimseyle birlikte olmayız, olmayacağız. Bu milletin herhangi bir ferdini zihninden ve yüreğinden çıkaran kimse giremeyecektir. Bu kirli sular mutlaka durulacaktır. Çözümün imkansız olduğunu düşünenler mutlaka mahçup olacaklardır. Fırat’ın ve Dicle’nin her katre suyu bizim için azizdir. Sınırlarımızın ötesindeki bölümleri ise sadece kardeşlik hukukuyla baktığımız ecdat yadigarı topraklardır. Her vatandaşımızın sadece kendi ülkemizdeki değil, yeryüzündeki her insanın can ve mal emniyetini korumak devletimizin ve bizim en temel meselelerimizdir. 90’lı yıllarla bugünleri karşılaştıranlar bilsinler ki, biz halk ile teröristi ayırt edecek, teröristlere en kararlı mücadele ile karşı koyacağız.

Etiketler