Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Orman Bakanlığı “10 milyon fidan kurudu” iddialarını fotoğraflarla cevapladı

Tarım ve Orman Bakanlığı “10 milyon fidan kurudu” iddialarına yanıt vererek, dikilen 11 milyonu aşkın fidanın yüzde 95'inin tuttuğunu duyurdu. Açıklamada Türkiye’nin birçok yerinde dikilen fidanların fotoğrafları da yer aldı.

Orman Bakanlığı “10 milyon fidan kurudu” iddialarını fotoğraflarla cevapladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın katılımıyla 11 Kasım’da dikilen 11 milyon fidanın yüzde 90’ının kuruduğu iddiasına Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

twitter-tweet” data-width=”500″ data-dnt=”true”>

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda dikilen fidanlar yine Orman Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından izlenmektedir. Bugün itibarı ile dikilen 11 milyonu aşkın fidan yüzde 95 oranında tutmuş ve sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam etmektedir.

— T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı (@TCTarim) January 22, 2020

Twitter hesabından açıklama yayınlayan bakanlık, fidanlarla ilgili ‘Kamuoyunu yanıltıcı içerikte bilgiler paylaşıldığını’ belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada, 11 Kasım 2019’da gerçekleştirdiğimiz Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında, Türkiye genelinde dikilen 11 milyonu aşkın fidanla ilgili kamuoyunu yanıltıcı içerikte bilgiler paylaşılmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda dikilen fidanlar yine Orman Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından izlenmektedir. Bugün itibarı ile dikilen 11 milyonu aşkın fidan yüzde 95 oranında tutmuş ve sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam etmektedir.”

Bakanlık ayrıca Türkiye’nin dört bir yanında dikilen fidanların bugün 22 Ocak 2020’de çekilen fidanların fotoğraflarını da tek tek paylaştı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri