Son Dakika

Osman Sarıgün serbest bırakıldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, şehit cenazesinde yumruk attığı iddiasıyla gözaltına alınan Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Osman Sarıgün serbest bırakıldı

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde yaşananlara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden Osman Sarıgün, jandarmadaki işlemlerinin ardından Çubuk Adliyesi'ne getirildi.

'MANSUR YAVAŞ NEDEN KAÇTI ARAŞTIRILMALI'

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın bölgeyi kaçarak terk etmesine ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının failleri gözaltına alınmıştır. Her şey hukuk içinde yürütülmektedir. Kuşkusuz menfur saldırı bütün yönleriyle, bütün unsurlarıyla incelenmeli, adli ve idari soruşturma ve kovuşturma süreçleri derinleştirilerek temin ve takviye edilmelidir. Gizli kapaklı hiçbir şey kalmamalıdır. Provokasyon varsa, oyun varsa, tuzak varsa, organize bir tertip ve tezgah kurulmuşsa mutlaka deşifre edilip sonuçlar milletimizle paylaşılmalıdır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın olay mahallinden Genel Başkanı'nı bırakıp kaçması titizlikle araştırılmalı, olayların içinde parmağının olup olmadığı analiz edilmelidir." dedi.

Savcı tarafından sorgulandıktan sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Sarıgün, adli kontrol hükümleri uygulanarak, serbest bırakıldı. 

ANKARA'DA NELER YAŞANDI?

Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi'nde 21 Nisan Pazar günü şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya uğramıştı.

31 MART'TA HDP'YLE İTTİFAK YAPAN BAY KEMAL ŞEHİDİMİZİN CENAZE TÖRENİNE KATILMIŞTI

31 Mart yerel seçimlerinde belediye kazanmak için PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Berat Kandili gecesinde PKK'lı teröristlerin kahpe saldırısında şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkcı'nın Ankara'daki cenaze törenine katıldı.

Şehidimizin Çubuk'taki cenaze törenine katılan Kılıçdaroğlu, namaz sonrasında protesto edildi.

Protestoların yaşandığı gün Kılıçdaroğlu bir zarar görmezken, bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından çok önemli bir açıklam geldi.

Bakan Soylu, Bay Kemal'in cenaze törenine katılacağının sözlü veya yazılı olarak bildirilmediğini açıkladı.

Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Osman S'nin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı. 

'Osman Amca' lakabıyla sosyal medyada kendisine destek yağan Osman Sarıgün'ün, Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı an.


Şüphelilerden 3'ü savcılıktan serbest bırakılırken, 5'i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Söz konusu şüphelilerin dışında saldırı eylemine katılanların tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği belirtildi.

ŞİDDETİN VE TERÖRÜN HER TÜRÜNE KARŞIYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çubuk'taki cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin, şunları kaydetmişti:

"Ne yazık ki şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen olay meydana gelmiş, Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.