Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

ÖSO’dan PYD/PKK’nın özel kuvvetlerine ağır darbe!

ÖSO’dan PYD/PKK’nın özel kuvvetlerine ağır darbe!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) Afrin’de terör unsurlarını temizlenmesi ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 51. gününde başarılı bir şekilde devam ediyor.

“135. Alay” üssü teröristlerden temizlendi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin ilçe merkezine ilerlemeye devam ederken, ilçe merkezinin 2 kilometre kuzeydoğusundaki “135. Alay” olarak bilinen askeri üs, teröristlerden temizlendi.

Teröristlerin özel kuvvetleri direnemedi!

PKK’ya ait en önemli askeri üslerden biri olan ve örgütün özel kuvvetlerinin (HAT) kullandığı ‘135. Alay’ın alınmasıyla ÖSO, teröristlere ağır darbe indirdi. ÖSO ile çatışmaya giren PYD/PKK’nın “özel kuvvetler”i direnemeden üsten çıktı.

Askeri mühimmatlar bulundu

Ele geçirilen üste, yer altına inen tünel girişleri ile tepenin içindeki büyük bir mağaraya park edilmiş çok sayıda araç bulundu. Mağarada ayrıca çok sayıda askeri mühimmata rastlandı.