Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

ÖSO’lu komutan: Patlayıcılar PKK ve DAEŞ’in aynı olduklarının kanıtı

ÖSO’lu komutan: Patlayıcılar PKK ve DAEŞ’in aynı olduklarının kanıtı

Afrin’in Racu beldesinde arama tarama faaliyetlerini sürdüren Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Halid Ebu Abdullah, Racu’da mayın tuzaklayan bir grup teröristi tespit ve takip ettiklerini söyledi.

Abdullah, “Şu an PKK’nın kampındayız. Onları buraya kadar takip ettik. Bu mayınları tuzaklıyorlardı. Uzman ekibimiz bunlar üzerinde çalışıyor.” dedi.

“Bu patlayıcılar PKK ve DEAŞ’ın aynı paranın iki yüzü olduğunun kanıtı.” olduğuna vurgu yapan ÖSO komutanı Abdullah, “DEAŞ ile savaşırken de bu yöntemi kullandıklarını görmüştük.” şeklinde konuştu.

Gün içinde Türk savaş uçakları da Racu beldesinde dağlık alanda tespit edilen bir grup PKK/YPG’li teröriste hava operasyonu düzenlenmişti.  

TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), 18 Mart’ta Afrin’i terörden arındırmıştı. Operasyonlar sırasında sıkışarak dağlık alanlara saklanan YPG/PKK mensuplarına yönelik arama tarama faaliyetleri sürüyor.