Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Oyun parkı, çocukların camiye ilgisini arttırdı

Oyun parkı, çocukların camiye ilgisini arttırdı

Çocuklara uygun abdest alma yerlerinin de bulunduğu cami, miniklerden büyük ilgi görüyor.
Camii imamı Hasan Şengün, sabah saatlerinde Kur’an kursu, öğleden sonra kreş hizmeti verilen camide çocukların çok rahat bir şekilde abdest alması ve dinini güzel vakit geçirerek öğrenmesinin hem velileri hem de kendilerini mutlu ettiğini belirtti.
İlk kez gelen çocukların oyun parkı ile karşılaşınca şaşırdığını anlatan Şengün, miniklerin ortama kısa sürede alışarak camiyi çok sevdiğini dile getirdi.
Şengün, şunları kaydetti:
“Çocuklarımızın abdest almada zorlandığını görüyorduk, o nedenle boylarına uygun abdest alma yeri oluşturduk. Ayrıca boş zamanlarında güzel vakit geçirmeleri için oyun alanı bulunuyor. Camiye ilk kez gelen çocuklarımız, kendileri için hazırlanan bu yerleri görünce heyecanlanıyor ve kısa süre sonra alışıyor.
Kendilerine ait özel yerlerin olması nedeniyle camiye aidiyet hissi artıyor. Bu da aileleri ve bizleri çok memnun ediyor. Başta müftülüğümüz olmak üzere, desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.”
Öğretmen Mehmet Ünal, 5 ve 2 yaşlarındaki çocuklarının camiye keyifle, isteyerek geldiğini anlattı. Yaşları küçük olmasına rağmen çocuklarını camiye getirirken hiç zorlanmadığını ifade eden Ünal, “Bir aydır geliyoruz bir gün bile zorla getirmedik. Gelirken ağlamak gibi bir sorunumuz yok. Tam tersine akşamları bizi caminin önünde bekletiyorlar. Akşam eve geldiklerinde de çok mutlu olduklarını görüyoruz. Yaptıklarını heyecanla anlatıyorlar. Akşam yemeğine başlarken besmeleyle başlayıp sonunu şükürle bitiriyorlar. Dinlerini severek öğrendiklerini görmek bizi çok memnun ediyor” diye konuştu.
Ünal Kapısız ise 8 yaşındaki çocuğunun Kur’an kursuna devam ettiğini belirterek çocuklar için oluşturulan özel yerlerin ebeveynler için de faydası olduğunu söyledi.
Kapısız, “Camiye gelen bazı anne ve babalar, çocuklarını buradaki görevlilere bırakıp rahat bir şekilde abdestini alıyor ve namazını kılıyor. Bu camimizde çocuklarımız hem güvende, hem de dinini küçük yaşta öğreniyor” ifadelerini kullandı.