Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Oyunu oylarımızla bozacağız’

'Oyunu oylarımızla bozacağız'

Seçim çalışmalarını memleketi Ordu’da sürdüren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir otelde düzenlenen programda Sağlık-Sen üyeleri ile bir araya geldi. 

Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, Sağlık-Sen’in Ordu’da 2 bin 400 üyeye ulaşmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Siyaset sadece siyasi partilerle yapılacak bir iş değildir. Siyasi fikirler, siyasi hareketler, siyasi eylemler bir parti olmanın çok ötesinde bir toplumsal hareket olarak güçlenirlerse değer kazanırlar ve o kazandıkları değer çerçevesinde de toplumda etkili olurlar. Bu çerçevede sivil toplum kuruluşlarının önemini biliyoruz” diye konuştu. 

“Oyunu oylarımızla bozacağız”

“Şimdi tekrardan Türkiye o eski günlerine geri dönsün isteyenler var” diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“İstiyorlar ki tekrar birbirleri ile uzlaşamayan siyasi partilerin birbirlerinin ayağına basarak siyaset icra ettikleri bir ülke haline gelsin. İstiyorlar ki 1,5 yıllık, 18 aylık, 10 aylık, 8 aylık, 6 aylık hükümetlerle 90’lar döneminde olduğu gibi Türkiye yeniden 10 yılını kaybetsin. Türkiye kaybetsin ki zaten bizde 10 yılda Orta Doğu’nun dizaynını bitiririz diye düşünüyorlar. Bu oyunu oylarımızla bozacağız. Bu oyunu güçlü ve tek başına bir istikrar, tek başına hükümet çıkartarak bozacağız.” 

“1 Kasım’ı bayram havasına dönüştüreceğiz”

1 Kasım’da herkesin desteklerini beklediklerini vurgulayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“İnşallah 1 Kasım’ı Türkiye için bir şenlik, bir bahar ve bir bayram havasına dönüştüreceğiz. Türkiye’nin istikrarını ve geleceğini düşünen, kökleri üzerinden gelişmesini düşünen kim varsa ister CHP’ye oy vermiş olsun, ister MHP’ye oy vermiş olsun, ister başka partiye oy vermiş olsun bütün kardeşlerimize, ‘bu sefer istikrara oy veriyoruz. Bu sefer güçlü Türkiye’ye oy veriyoruz. Bu sefer çevremizdeki oyunları bozmaya oy veriyoruz. Bu sefer Türkiye’nin ayaklarına çelme takmak isteyenlerin ayaklarını kırmaya oy veriyoruz’ diyerek herkesi AK Parti’ye oy vermeye davet edeceğiz.”

Etiketler