Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Öz anne şiddetine maruz kalan çocuklar devlet himayesinde

Öz anne şiddetine maruz kalan  çocuklar devlet himayesinde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bazı gazete ve internet sitelerinde “Bu kez Konya’da öz anne dehşeti” başlığıyla haberler yer aldığı anımsatıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Konya İl Müdürlüğü tarafından haberlere ilişkin inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “Yapılan ilk inceleme sonucu çocuklar anneden alınarak koruma altına alınmıştır. Olayla ilgili hukuki süreç devam etmektedir” ifadesi kullanıldı. Bakanlığın dava süreçlerine de müdahil olarak gerekli yasal süreçleri takip edeceği ifade edildi.
Görüntülerin hiçbir süzgece tabi tutulmadan yayınlanmasının, şiddet mağduru çocukların psikolojik durumları açısından sorun teşkil ettiğine vurgu yapılan açıklamada, medyadan bu konuda hassasiyet ve duyarlı davranış beklendiği kaydedildi.
Konya’da Havva K, 5 yaşındaki oğlu Ş.A. ve 4 yaşındaki kızı M.A’ya şiddet uyguladığı ihbarı üzerine gözaltına alınmış, emniyetteki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı. Annenin, oğlunu darbederken çekilen görüntüler de ortaya çıkmıştı. Havva K’nın, emniyetteki ifadesinde oğlu Ş.A’nın alnındaki kızarıklığın sorulması üzerine, itekleyince düştüğünü ve alnındaki kızarıklığın da bu nedenle oluştuğunu söylediği öğrenildi.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!