Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Özkılıç’tan şiir dolu bir ramazan akşamı

Özkılıç’tan şiir dolu bir ramazan akşamı

Allah ve Peygamber sevgisiyle ilgili önemli şair ve halk ozanlarının şiirlerini seslendiren Özkılıç, “Şiir, Allah muhabbetinin ve Peygamber sevgisinin hasret çeken dudaklarda seyredilmesi, bir aşkın, bir sevdanın kalplerde, gönüllerde yankılanmasıdır. Necip Fazıl’ın ifadesiyle ‘Anladım işi, sanat Allah’ı aramakmış / Marifet bu, gerisi yalnız çelik çomakmış’ Şiirden maksat, Allah muhabbetine, sevgisine hasret kalmış gönüllerde bir kıvılcım oluşturabilmektir. Bütün şairler Allah muhabbetiyle dolup taşmış, Peygamber sevdasıyla yanıp kavrulmuştur” dedi.

“Sevgi, samimiyet ister’ diyen Özkılıç, şunları kaydetti: “Bir insan çok tuzlu yemekler yiyip su içmeden yatarsa gece rüyasında billur billur akan su görür, çeşme görür. Tuzlu yediğinde suya hasta olduğun kadar sevgilinin sevdasıyla kavrulup yanmadıkça gönül aynasında maşukunu göremezsin. Gönül evine güzel misafirlerin gelmesi için kalbin Allah zikriyle cilalanması lazım.” Yakutiye Medresesinde Ramazan ayının manevi iklimine uygun programlar düzenlediği için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür eden Özkılıç, “Hayra vesile olan hayrın aynı sevabını alır. Bu güzelliklere vesile olanlarda inşallah sevaplarını alıyorlardır” şeklinde konuştu.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!