Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Paralelci’ polislerin asker çocukları

'Paralelci' polislerin asker çocukları

Terör örgütü FETÖ’nün üyesi oldukları yönündeki tespitler nedeniyle Emniyet teşkilatıyla bağları kesilen 14 emniyet müdürünün çocukları ya TSK’nın çeşitli okullarında eğitim görüyor ya da buradaki birimlerde aktif görev yapıyor.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen‘in “devletin kılcal damarlarına sızın” talimatıyla yıllar önce harekete geçen terör örgüt üyeleri, devleti ele geçirebilmek için başta bürokrasi olmak üzere her kademeye sızdı. Bunun için faaliyetlerini büyük bir gizlilik içerisinde yürüten örgüt, bir taraftan önemli gördükleri noktalara “emin” oldukları kişileri getirirken, gelecek kaygısı gözetmemek için bünyesindeki elemanlarının çocuklarını da kullandı.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, geçen yıl çıkarılan iç güvenlik paketi kapsamında alınan kararlarla, geçmiş dönemde etkili olan paralel devlet yapılanması teşkilatta ciddi oranda temizlendi.

İstihbarat birimlerinin titiz çalışması sonucu önce teşkilattaki FETÖ’cü emniyet müdürleri tespit edildi, daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu tarafından emekli edilmek ya da atılmak suretiyle teşkilattan gönderildi.

FETÖ mensuplarının teşebbüste kalan darbe girişiminin ardından “paralelci” olduğu tespit edilen polislerin aileleri de mercek altına alındı. Yapılan araştırmada 17 – 25 Aralık sürecinden sonra ilişikleri kesilen emniyet müdürlerinden 14’ünün çocuklarının Silahlı Kuvvetler bünyesinde bulunduğu tespit edildi.

FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesiyle gönderilen emniyet müdürleri ile çocuklarının TSK’nın hangi biriminde bulunduğuna ilişkin bilgiler şöyle:

“- Eski Manisa İl Emniyet Müdürü Y.Ç’nin oğlu Hava Harp Okulunda,

– Eski Kırklareli İl Emniyet Müdürü H.A’nın oğlu Çanakkale Boğaz Komutanlığı emrinde teğmen,

– Eski Iğdır İl Emniyet Müdürü İ.K’nin kızı GATA Hemşirelik Yüksek Okulu, oğlu S.K. İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığında,

– Bursa Kriminal Polis Laboratuarı eski Bölge Müdürü A.B’nin oğlu Hava Harp Okulunda (Mahkeme kararıyla dönen B. halen Bitlis POMEM’de)

– Karabük eski POMEM Müdürü İ.Z’nin oğlu KKK Kuleli Askeri Lisesinde,

– Eski Sivas İl Müdür Yardımcısı H.F.Ö’nün oğlu GATA’da,

– Eski Asayiş Daire Başkanı M.T’nin oğlu Kara Harp Okulunda, diğer oğlu ise Kuleli Askeri Lisesinde,

– Strateji Geliştirme Daire Başkanı H.İ.Y’nin oğlu Hava Kuvvetleri Işıklar Askeri Lisesinde,

– Eski Daire Başkan A.Ç’nin kızı Kara Harp Okulunda,

– Eski Diyarbakır İl Emniyet Müdürü R.G’nin kızı GATA Tıp’ta, oğlu Kara Harp Okulunda,

– Eski Siirt İl Emniyet Müdürü M.E’nin oğlu KKK Kuleli Askeri Lisesinde,

– Eski Adana İl Emniyet Müdürü A.Z.G’nin oğlu GATA’da,

– Eski Muş İl Emniyet Müdürü M.D’nin kızı KKK Kara Harp Okulunda, oğlu Hava Harp Okulunda,

– Eski Antalya İl Emniyet Müdürü M.S’nin oğlu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harp Okulunda, diğer oğlu Deniz Kuvvetleri Komutanlığında üsteğmen.”

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!