Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Pazarların giriş-çıkışlarına ihtiyaç sahipleri için sebze ve meyve tezgahı açılıyor

Pazarcı esnafı, ihtiyaç sahiplerine yönelik pazarların giriş-çıkış noktalarına paketlenmiş halde sebze ve meyve tezgahı açmaya başladı. Türkiye genelinde gerçekleştirilecek uygulamanın ilki Ankara’da hayata geçirildi.

Pazarların giriş-çıkışlarına ihtiyaç sahipleri için sebze ve meyve tezgahı açılıyor

Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde, pazarcı esnafı olarak Türkiye genelinde kurulan pazar yerlerinin giriş-çıkış noktalarında, ihtiyaç sahipleri için paketli sebze ve meyvelerin olduğu özel sergiler açmaya başladıklarını bildirdi.

“SEBZE-MEYVE TEZGAHI AÇTIK”

Karaca, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na tüm pazarcıların SMS atarak destek vereceklerini söyledi.

Kendilerinin de bu salgın döneminde ihtiyacı olanlara imkanları doğrultusunda destek sağlamak istediklerini belirten Karaca, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bu kampanyasını örnek aldık, biz de pazarcı esnafı olarak Türkiye genelinde kurulan pazar yerlerinin giriş-çıkış noktalarında ihtiyaç sahiplerine paketlenmiş halde sebze ve meyve verebilmek için özel tezgah açmaya, sergi açmaya başladık.” dedi.

İLK UYGULAMA ANKARA’DA

Karaca, ilk uygulamayı Ankara’nın Polatlı ilçesinde kurulan pazarda başlattıklarını, Türkiye genelindeki oda ve teşkilatlara yazı göndererek, salgın bitinceye kadar ülkede kurulan tüm pazarların giriş-çıkış noktalarında sebze ve meyveleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istediklerini kaydetti.

İhtiyaç sahipleri, belirlenen noktalarda ücretsiz olarak paketlenmiş sebze ve meyve alabiliyor.

Kaynak : AA