Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

PKK, anne karnında vurdu

PKK, anne karnında vurdu

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarının sürdüğü Nur Mahallesi’nde 8 aylık hamile Güler Yanalak, pazar günü teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralandı. Yakınlarının ihbarıyla 31 yaşındaki kadın, 112 acil servis ekibi tarafından çatışmalar devam ederken olay yerinden alındı. Zırhlı araçların koruduğu ambulansla Cumhuriyet İlköğretim Okulu yakınlarından çıkarılan Yanalak, Cizre Devlet Hastanesi’ne getirildi.
İlk müdahalesi acil serviste yapılan hamile kadının karın bölgesinden vurulduğu belirlendi. Genç kadının bebeği erken doğumla alındı. Dünyaya getirilen kız bebeğe, silahlı saldırıdan zarar gördüğü ve sağlık durumunun kritik olduğunun belirlenmesi üzerine hemen müdahale edildi.
Bir süre kuvözde yaşam mücadelesi veren bebek, müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybetti. Anne Yanalak’ın ise genel sağlık durumunun iyi olduğu, tedavisinin hastanede sürdüğü belirtildi.
Öte yandan, operasyonlar sürerken sağlık hizmetleri de aksatılmadan verilmeye devam ediliyor. Söz konusu ilçelerde hastalar evlerinden zırhlı araçların koruduğu ambulanslarla alınıyor, tedavilerinin ardından yeniden ikametgahlarına bırakılıyor. İlçelerdeki devlet hastaneleri de 24 saat esasıyla hizmet veriyor.
Silopi Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Ali Gök, sağlık hizmetlerinin düzenli verilmeye devam ettiğini söyledi. Hastaneye günlük 120-130 hastanın müracaat ettiğini belirten Gök, “Sağlıkta herhangi bir aksama olduğunu kimse düşünmesin, bununla ilgili bir sıkıntı yok” diye konuştu. Gök, yeni doğum yapanların da bulunduğu hastanede güvenlik konusunda sıkıntı yaşanmadığını ve gerekli tedbirlerin kolluk kuvvetlerince alındığını kaydetti.
ŞIRNAK

Etiketler