Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

PKK, “kültürel soykırım” suçundan yargılanacak

PKK, “kültürel soykırım” suçundan yargılanacak

Camileri, Kur’an-ı Kerim’leri, okulları, mescitleri yakan, ibadetleri engelleyen ve ibadet edenleri katleden, dinlerinden dolayı insanları göçe zorlayan, ideolojik tahakküme direnenleri infaz eden PKK terör örgütü, tam da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi yüzyılın “kültürel soykırım” suçunu işlemektedir.

Siyasi parti görünümdeki PKK’nın Suriye kolu olan PYD ve ona bağlı silahlı çetelerin, Türkmen ve Araplara ve dininden vazgeçmeyen Kürtlere karşı sistemli olarak etnik temizlik uyguladığını kanıtlayan belgeler ve ifadeler, PKK’nın işlediği soykırım suçunu uluslararası boyuta taşımıştır.

Müslüman olduğu için baskı altında olduğunu, hendek kazmayın dediği için darp edildiğini belirten mağdurların ifadeleri, Hamburg mahkemelerinin Hitler kayıtları gibi olacak.

Sinemacıların sündüre sündüre önümüze koyduğu “Alman Yahudilerinin çektiği eziyetlerin” toplamı, sadece bir Yasin Börü vakası bile etmezken, PKK’nın soykırım suçuyla yargılanmasının gerçekleşmeme ihtimali de var.
Yakın bir zamanda açılacak bu davaların ciddiyet, esas ve usul konularında hiçbir eksiği yok. Eksiği yok; ancak PKK’nın ırkçı, mezhepçi, faşist terör faaliyetleri sırasındaki pervasızlığının itici gücünü anlama ve adlandırma hatası yaparsak, bu yargılamalar gerçekleşmeyebilir.

Batı medeniyeti diye anlatılan o tuhaf ve bir o kadar da karanlık diktatörlük varlığını, korkutarak kendi vampirlerini kendi halkının üzerine salarak, tek çare olarak da yine kendini göstererek devam ettirebiliyor. Ortaya çıkardıkları yeni vampirleri, DAEŞ’le korkutmayı başarmak üzereler. Başaramazlarsa Horasan diye bir örgüt yedekte bekliyor. Bu DAEŞ denilen vampirler, sahiplerinden aldıkları emirle kendilerini Müslüman diye tanıtıyorlar. İnsanların boynunun ısırıldığı bir Ortaçağ korkunçluğuyla, herkesin kiliseye sığınma dürtüsünde olduğu gibi toplu halde diktatörlüklerine sığınıyorlar. “Medeniyet” yeni düşman tanımını kabul ettirme eşiğini aşmak üzere. Yeni düşman “Müslümanlar” algısının, angaje olmamış ortalama Batılıda bir karşılığı olmaya başladı. Bir karşılığı olmasa halktan oy beklentisi içindeki siyasetçiler, Müslümanlara karşı savaşmayı seçim vaadi olarak sunmazlardı.

İşte PKK’nın bütün pervasızlıklarının itici gücü, Batı kamuoyundaki “Yeni düşman Müslümanlar” algısından başka bir şey değil. Tam da bu sebeple, Diyarbakır’da camiyi yakarken, Avrupa’da Noel Baba kıyafetleriyle “Merry Christmas” diyerek dolaştılar.
Çatırdayan sömürge haritalarını yeniden çizme telaşına düşmüş emperyalizm, yaptığı ilacı satmaya çalışan akıl hastası doktorlar gibi vatandaşlarına hastalık bulaştırıyor.

PKK, Müslümanlara, ibadethanelerine, Kur’an-ı Kerim’e zarar vererek dünyaya “bizi de ordunuza alın” diyerek yalvarıyor. Bu, ellerinde kalan son mermileri.

Erem Şentürk

Etiketler