Son Dakika

PKK’nın ‘Karayılan’ından “halkların kardeşliği” yalanı

Kundaktaki bebek, çoluk-çocuk, anne demeden masum insanları yıllardır kalleşçe katleden PKK’nın Murat Karayılan’ı, sözde kardeşlik vurgusu yaptı.
PKK’nın ‘Karayılan’ından “halkların kardeşliği” yalanı

Kundaktaki bebek, çoluk-çocuk, anne demeden masum insanları yıllardır kalleşçe katleden PKK’nın Murat Karayılan’ı, sözde kardeşlik vurgusu yaptı. Karayılan, PKK olarak Türkiye’yi parçalamak değil, halkların kardeşliğini geliştirerek, demokratikleşme getirecekleri iddiasını ortaya attı.

1980’li yıllardan beri Türkiye’yi hedef alan, önce Güneydoğu ve Doğu’da köylerde masum insanları, Mehmetçik’i hedef alan etnik ayrılıkçı terör örgütü PKK’nın yönetici kadrosu, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi demokrasi ve kardeşlik vurgusuna sarıldı. Düzenlediği kalleş eylemlerle, bebek, çocuk, ana, baba, bacı gözetmeksizin hunharca katleden PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan, örgüte yakın bir radyoya yaptığı açıklamada, örgüt olarak hedeflerinin amaçlarının Türkiye’nin bölünmesi olmadığını öne sürdü.

KELİMELERİNDEN KAN DAMLIYOR

Açıklamalarıyla, PKK’nın siyası ayağı HDP’nin yanı sıra bunlarla ittifak içerisinde olan Zillet İttifakı’na da oy sağlayıcı şirinlik taklaları atan örgütün Karayılan’ı, Türkiye’nin beka sorunu olmadığını, demokrasi sorunu olduğunu ileri sürdü. PKK’nın Karayılan’ı, Türkiye’nin geleceğini karartmak için
yıllardır katliam ve kaos eylemi gerçekleştiren örgütün, aslında Türkiye’nin geleceğini kurtarmak istediği pozuna girişti. Türkiye’yi parçalamak değil, aksine halkların kardeşliği ile Türkiye’yi demokratikleştireceklerini öne süren PKK’nın Karayılan’ı, Doğu ve Güneydoğu’da HDP’nin eliyle halkların kardeşliği maskesi altında gerçekleştirilen eylemlerde masum insanların öldürülmesinin üstüne toprak sermeye çalıştı.

PKK'nın sistemi etnik ve ayrılıkçıdır

Güvenlik ve Terör Uzmanı Osman Kaya’ya göre; teorik kurgusunun hiçbir gerçekçi karşılığı, değeri olmayan, mahiyeti anlaşılmaz, mantıklı yönü bulunmayan etnik ayrılıkçı terör örgütü PKK projesi, yakın gelecekte ABD’nin bölgedeki kalıcılığına, hükümranlığına, Siyonist İsrail’in bölge hegemonyasına ‘peyk’ katma girişimidir. Karayılan da dahil örgüt elebaşlarının dillendirdiği gibi PKK, ileri demokratik bir sistem değil, Türkiye’deki insanları etnik ayrılıkçılığa sürükleyen, etnik ayrılıkçılığı amaçlayan ırkçı bir sistemdir. Bu nedenle, PKK’nın ‘Kara Yılan’ı Murat Karayılan’ın sözde demokratik söylemleri, sadece önümüzdeki 31 Mart Yerel Seçimleri için yapılmış bir manevradan ibarettir.

 

GELSELER BÖLECEKLER

Amaçlarının Türkiye’yi bölmek olmadığını iddia eden PKK’nın Karayılan’ının sözlerini, HDP’li isimler yalanlıyor. PKK’nın arka bahçesi HDP’liler, terör iltisakı nedeniyle kayyım atanan bütün belediyeleri geri alacaklarını, diğer illerde de ittifak kurdukları partilere kazandıracaklarını öne sürerek, bir bütün olan vatanı “Türkiye” ve “Kürdistan” diye ikiye ayırıyorlar. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.