Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

PKK’nın kış üslenmesine ağır darbe: 197 sığınak imha edildi

PKK’nın kış üslenmesine ağır darbe: 197 sığınak imha edildi

Sınır ötesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terör örgütü PKK’nın “terör koridoru” planını altüst eden güvenlik güçleri, yurt içinde de eli kanlı terör örgütüne nefes aldırmıyor. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son bir ayda bölücü terör örgütü PKK’nın kış üslenmesine yönelik operasyonlar kapsamında 197 sığınak/barınak imha edildi.

963 KİLOGRAM PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Kırsalda terör örgütü PKK’nın kış üstlenmesine yönelik son bir ayda 9 bin 765 operasyon yapıldı.

Bu operasyonlarda 194 sığınak/barınak imha edilirken, 48’i ağır 129 silah, 17 bin 591 mühimmat, 90 mayın/el yapımı patlayıcı (EYP), 36 el bombası, 963 kilogram patlayıcı ele geçirildi.

YİYECEK VE YAŞAM MALZEMESİ SIKINTISI ÇEKİYORLAR

Güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlar, terör örgütü PKK’yı bitirme noktasına getirdi. Operasyonlar nedeniyle kış üstlenmesi gerçekleştiremeyen terör örgütü, yiyecek ve yaşam malzemesi sıkıntısı yaşıyor.

Son bir ayda düzenlenen operasyonlarda, 3 ton un, 1,2 ton şeker, 200 kilogram çay, 700 kilogram yağ, 4,7 ton bakliyat ile yaklaşık 12 ton yaşam malzemesi ele geçirilerek imha edildi.