Son Dakika

PKK’ya dokunulmayacak, Öcalan serbest kalacak, Eski sisteme dönülecek

AK Parti-MHP ittifakı zayıflatılacak, terörle mücadele engellenecek. Cumhur İttifakı’na darbe vurulmasının ardından Türkiye erken seçime götürülecek ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uygulamadan kaldırılacak. İmralı canisi dışarı çıkarılacak...

PKK’ya dokunulmayacak, Öcalan serbest kalacak, Eski sisteme dönülecek

PKK ile CHP’nin 31 Mart anlaşmasının detayları gün yüzüne çıktı. Buna göre, AK Parti-MHP ittifakı zayıflatılacak, terörle mücadele engellenecek. Cumhur İttifakı’na darbe vurulduktan sonra Türkiye erken seçime götürülecek ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uygulamadan kaldırılacak. İmralı canisi dışarı çıkarılacak.

CHP ve milliyetçilik iddiasıyla propaganda yürütülen İYİ Parti’nin kesin dille yalandığı PKK terör örgütü ile ittifakı HDP doğruladı. HDP Eş Elebaşı Sezai Temelli, “Kürdistan'da kazanacağız, Batı'da AK Parti ve MHP'yi kaybettireceğiz” ifadeleriyle kirli ittifakı kamuoyuna ilan etti. Temelli,  Kandil, CHP-İP-Saadet anlaşmasının detaylarını ise Meclis’te gazetecilere yaptığı açıklamalardaki satır aralarında verdi.

Bekayı hedef alıyorlar

Temelli’ye göre, 1 Nisan’da “Savaş bloku” olarak nitelendirdiği AK Parti-MHP ittifakı gerilerse, Türkiye’de demokrasinin önü açılacak, tecrit kıralacak. Temelli’nin demokrasiden kastı PKK terör örgütüne yönelik operasyonların son bulması. Temelli’nin “Savaş bloku” dediği Cumhur İttifakı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarıyla PKK terör örgütünün terör koridoru hayalini bitirdi, son hedef ise Münbiç ile Fırat’ın doğusuna operasyon yaparak terörü kaynağında yok etmek. Eğer Cumhur İttifakı 31 Mart’ta yara alırsa, planlanan operasyon gerçekleştirilemez, terör örgütü hain planlarını hayata geçirir. Temelli’nin tecrit dediği ise 30 bin kişinin katili Abdullah Öcalan, eş elebaşları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın tutukluluğu… 31 Mart’tan Zillet ittifakı zaferle ayrılırsa gündeme gelecek ilk konu hain teröristbaşlarının dışarıya çıkması.  HDP şimdiden eylemlere başladı, CHP ise Öcalan’a karşı tek olumsuz ifade kullanmış değil, Akşener dilini yutmuş durumda.

Erken seçim hayali

Öte yandan, Temelli 31 Mart seçimlerinin referandumun rövanşı olduğunu vurguladı. Cumhur İttifakı, sandıktan zaferle çıkamazsa, Temelli’nin ifadesiyle, Türkiye en geç 2021 yılında erken seçime götürülecek. Bu süre zarfında oluşacak kaosun sorumlusu olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gösterilecek ve Parlamenter Sistem geri getirilmek istenecek.

Yorumlar

burhan yahu siz na kadar yalan haber sevdalisnız insan olsanız kendinizde ütanznız

Kızılşafak Yalan yalan olalı böyle ızdırap görmedi emine erdoğan megri mevkide bülent arınçta ağlarken pkk yoktu herhalde

Sevinç Atmanın da bir sınırı olur...Bu kadar aptalcası da olmaz...

htv meeeeeeeeee...sandiniz bizi

ali sadi dal yalancılar halkı kandırmak kul hakkı yemek sizin için sıradan olmuş öbür tarafta yanacaksınız odunlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.