Son Dakika

PKK’ya üst üste vurulan darbe yiyecek bulamaz hale getirdi

Güvenlik güçlerince darbe üstüne darbe vurulan etnik ayrılıkçı terör örgütü PKK’nın kırsaldaki teröristleri, yiyecek ve yaşam malzemesi bulamaz hale geldi. Son bir ayda 194 sığınak imha edilirken, aç kalan teröristler tilki yemeye başladı.

PKK’ya üst üste vurulan darbe yiyecek bulamaz hale getirdi

Serdinç Bilgiç / Diriliş Postası

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet kuvvetlerinin gerçekleştirdiği operasyonlarla büyük ölçüde bitirilen terör örgütüne, Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlar da sırtını döndü. Halktan büyük ölçüde desteği kesilen terör örgütü üyeleri, yiyecek ve yaşam malzemesi bulamaz noktaya geldi.

Kış üstlenmesine büyük darbe vurulan PKK’nın 194 barınak ve sığınağı tespit edilerek imha edildi. Operasyonlarda, 129 silah, çok sayıda mühimmat ele geçirilirken, 3 ton un, 1,2 ton şeker, 200 kilogram çay, 700 kilogram yağ, 4,7 ton bakliyat ile yaklaşık 12 ton yaşam malzemesi imha edildi.

TİLKİ YEMEYE BAŞLADILAR

Bu arada, Suriye’den sızarak Amanos Dağları’nda konuşlanan örgüt üyelerine son ay içerisinde büyük darbe vuruldu. Kararlı operasyonlarda örgütün 20 üst düzey sorumlusu öldürülürken, PKK’nın Kandil’deki elebaşları çılgına döndü.

Terör örgütünün düşürüldüğü son nokta, Kandil’deki elebaşları ile kırsaldaki örgüt üyelerinin telsiz konuşmalarına yansıdı. Kandil’de bulunan elebaşları gelinen son noktadan kırsaldaki teröristleri sorumlu tutarken, sahadaki teröristler ise “Kafamızı çıkaramıyoruz. Çıkarsak düşman, çıkarmasak açlıktan öleceğiz. Erzak depolarımız imha edildi. Tilki yavrusu yemeye başladık” diye feryat etti.

“Örgütün prestijinizi bitirdiniz” diyen Kandil’deki elebaşlara, kırsaldaki örgüt üyeleri de, “Rahatsın, yerin sıcak, karnın tok. Yiyorsa sen gel buraya” şeklinde tepki veriyor.
Güvenlik güçlerinin etkin mücadelesi sonucu, teröristlerin bir bölümü çareyi silahlarını bırakarak ya teslim olmakta ya da örgütten kaçmakta arıyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.