Son Dakika

Provokasyona geçit yok! HDP'li vekilleri 'yürütmediler'

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin vekilleri, teröristbaşı Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması için eylem kararı almıştı ancak Galatasaray Meydanı'nda tüm önlemler alındı
Provokasyona geçit yok! HDP'li vekilleri 'yürütmediler'

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin vekilleri, teröristbaşı Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması için eylem kararı almıştı. Buna göre Kandil'in vekilleri, Galatasaray Meydanı'na inerek, "Öcalan'a özgürlük" sloganları atacaklardı. 

"YÜRÜTÜRSEM ADAM DEĞİLİM"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teröristbaşı Öcalan için yürüyüş yapmayı planlayan HDP'li vekiller için, "Şimdi 'Apo' içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir." ifadelerini kullanmıştı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Bugün sabah saatlerinde Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve Galatasaray Meydanı civarında polis, geniş güvenlik önlemleri aldı. Sokakların giriş ve çıkışları kapatıldı. HDP'lilerin, alanda bir provokasyon yapmalarına izin verilmeyecek.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.