Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Provokatör CNN, sahneye çıktı

Provokatör CNN, sahneye çıktı

2013’te seçilmiş meşru hükümete karşı bulunulan gezi darbe girişiminde, AK Parti mitingindeki görüntüleri dönemin Başbakanı Erdoğan’a karşı muhaliflerin tepkisi olarak veren Amerikan CNN, bu seferde Sultanahmet Meydanı’nda 10 kişinin ölümü, 15 kişinin yaralanması ile sonuçlanan canlı bomba saldırısı ile ilgili provokasyona başladı.

İki yüzlüler

13 Kasım’daki Paris katliamı başta olmak üzere Batı’daki kentlerde meydana gelen saldırıların ardından bu tarz rahatsız edici fotoğrafları yayımlamamayı tercih eden uluslararası ajansların aynı hassasiyeti Sultanahmet’te göstermemesi dikkat çekti. Söz konusu ajanslar, Türkiye’deki patlama sonrası takındığı tavrın benzerini, Irak ve Suriye gibi Ortadoğu ülkelerinde de sergiliyor.

Amaçları baltalamak

CNN International’ın patlamanın meydana geldiği yerin “İstanbul’daki turistik bir bölge” olduğuna vurgu yapması ise sosyal medyada eleştiri konusu oldu. Birçok kullanıcı, böyle bir vurgunun Türk turizmini kötü etkileyeceğine değindi. Öte yandan Doğan Medya’nın bünyesinde bulunan Hürriyet gazetesi de turizme darbe haberiyle CNN’in provokasyonuna ortak oldu.

Yanlış yer gösterdiler

Öte yandan Amerikan CNN televizyonunun, Sultanahmet patlamasını canlı aktarırken, olayın yaşandığı bölge yerine başka bir noktayı ekrana getirdiği görüldü. CNN tarafından paylaşılan ceset fotoğrafları sosyal medyada büyük tepki topladı.

Etiketler