Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

PTT’nin online tanzim satışlarına vatandaş yoğun ilgi gösteriyor

Emre Şentürk
PTT’nin online tanzim satışlarına vatandaş yoğun ilgi gösteriyor

Türkiye’de doların artmasıyla birlikte artan meyve ve sebze fiyatları bir türlü inmek bilmiyordu. Bunun üzerine araya giren devlet yetkilileri daha önceden de olduğu gibi bazı noktalara stantlar kurarak meyve ve sebze satışları yapmaya başladı. Günde tonlarca meyve ve sebzenin satıldığı bu tanzim satış noktalarında şimdi de internete taşındı. İnternet üzerinden satışı yapılan meyveler e-PTTavm ile satışa başladı.

İSTANBUL VE ANKARA’DA EVLERE KADAR GETİRİLİYOR

İlk aşamada İstanbul’da ve Ankara’da kullanılabilen tanzim satış noktalarının online şubesi, çok yakında birçok şehirde hizmete girecek. Anadolu Ajansı’nın e-PTTavm depolarına girerek ortaya çıkardığı görüntüler ise vatandaşın internetten sipariş verdiği meyve ve sebzelere yoğun ilginin gösterildiğini gösterdi. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği tanzim satış noktalarına karşı marketler indirim yapmıyorlar.

EN FAZLA 3 KİLO ALABİLİYORSUNUZ

Şu anda Amerika’da popüler olan ve devletin tanzim satış noktaları ile hız kazanan online meyve ve sebze satışı çok daha ucuza geliyor. Böylece çok daha ucuza satılıyor. Aracının olmadığı satışlarda e-Tanzim uygulamasında bir üründen en fazla 3 kilo sipariş verebiliyorsunuz. 8 adet ürünün olduğu e-Tanzim sayfasında kurallara göre en fazla 24 kilo ürün siparişi verebiliyorsunuz. PTT’nin alışveriş sitesi olan e-PTTavm’de bulunan tüm ürünleri sizde kargo parası vermeden evlerinize kadar getirebilirsiniz.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri