Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Raco’nun batısındaki 687. Tepe de PYD/PKK’dan temizlendi

Raco’nun batısındaki 687. Tepe de PYD/PKK’dan temizlendi

Furkan Azeri/Özel Haber

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) güney sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridorunun engellenmesi ve bölge halkının huzur ile istikrarını kalıcı hale getirmek amacıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 31’inci gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Savaş uçakları ve fırtına obüsleriyle terör hedefleri imha edilirken, TSK ve ÖSO birliklerinin bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

687. Tepe de terörden temizlendi

Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Raco kırsalının batısındaki 687. tepeyi PYD/PKK’lı teröristlerden temizledi.

3 köy daha teröristlerden temizlendi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında birçok stratejik noktayı eli kanlı teröristlerden arındıran TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin’in İkidam, Şeltah ve Merseva köylerini de terör örgütü PYD/PKK’dan temizlemişti.

Bin 641 terörist öldürüldü

TSK’dan yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 1641 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

73 kritik nokta terörden arındırıldı

TSK ve ÖSO, harekat kapsamında PYD/PKK işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 50’si köy, 3’ü köy altı yerleşim ve 19’si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 73 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri şu şekilde:

“Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı 687. Tepe, Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.”