Son Dakika

Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? | Tatil günleri belli oldu

Bu sene Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramını geride bıraktık. Tatilini memleketinden geçiren vatandaşlar tatilin bitmesinden sonra gözünü yeni takvime çevirdi. Peki Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?
Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? | Tatil günleri belli oldu

2020 yılının Kurban ve Ramazan Bayramı tarihlerine göre planlarına yön verecek olan birçok vatandaş, gözünü yeni takvime çevirdi. Ramazan ve Kurban Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da önceki yıla göre biraz daha erken tarihte idrak edilecek. Peki özel sektör ve kamu çalışanları önümüzdeki sene Kurban bayramında ve Ramazan bayramında kaç gün tatil yapacak? Bayramı memleketinden geçirmek isteyen vatandaşlar için tarih belli oldu.  

Ramazan Bayramı ne zaman?

1000 aydan daha hayırlı olan, dünya üzerinde 1.5 milyarın üzerinde Müslüman için çok özel ve yeri doldurulamaz bir anlamı olan 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının bayram 2020 yılı 24 Mayıs Pazar günü başlıyor.  

23 Mayıs Cumartesi Ramazan Bayramı Arifesi
24 Mayıs Pazar Ramazan Bayramı 1.gün
25 Mayıs Pazartesi Ramazan Bayramı 2.gün
26 Mayıs Salı Ramazan Bayramı 3.gün

Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramı Hicri takvimde Zilhicce ayının 10’unda idrak edilecek. 2020 miladi takvime göre 31 Temmuz cuma günü başlıyor.

30 Temmuz perşembe Kurban Bayramı Arifesi
31 Temmuz cuma Kurban Bayramı 1.gün
1 Ağustos cumartesi Kurban Bayramı 2.gün
2 Ağustos pazar Kurban Bayramı 3.gün
3 Ağustos pazartesi Kurban Bayramı 4.gün

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.