Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ramazanoğlu: Toplum vicdanı rahatladı

Ramazanoğlu: Toplum vicdanı rahatladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Özgecan Aslan’ın öldürülmesi davasında mahkemenin sanıklar hakkında indirim kararı vermediğine dikkati çekerek bunun toplumun vicdanını rahatlattığını belirtti.

Ramazanoğlu, yazılı açıklamasında, Bakanlığın müdahil olarak ilk duruşmasından itibaren takip ettiği Özgecan Aslan davasının bugün görülen karar duruşmasında sanıklar A. Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve Necmettin Altındöken’in ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldığını ifade etti.

Sanıklara verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını memnuniyetle karşılayan Ramazanoğlu, şunları kaydetti:

“Kadına yönelik şiddet konusunda simge haline gelen bu davada mahkemenin sanıklar hakkında indirim kararı vermemesi toplum vicdanını rahatlatmıştır.

Mahkemenin verdiği kararda, kamuoyunda ‘Özgecan yasası’ olarak bilinen ‘iyi hal ve haksız tahrik’ indirimlerinin kaldırılmasını öngören tasarıdaki maddelerin tümünün uygulaması sevindiricidir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak bundan sonra da kadına yönelik şiddet davalarının takipçisi olacağız.”

Etiketler