Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Recep Tayyip Erdoğan, Teknopark İstanbul’da iş dünyası temsilcilerine seslendi: Türkiye için yatırım zamanı

Teknopark İstanbul’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş dünyasına seslenerek, “Zaman, yatırım zamanıdır” ifadesini kullandı. Hükümet olarak yatırım AR-GE istihdam desteği verdiklerini hatırlatan Erdoğan, “Faizler düşmüş vaziyette…

Yusuf Bolat
Recep Tayyip Erdoğan, Teknopark İstanbul’da iş dünyası temsilcilerine seslendi: Türkiye için yatırım zamanı

Millî gelirde, ihracatta, kalkınma verilerinde görülen değerlerin cesaret verdiğini anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hükümet olarak istihdam desteği veriyoruz. Faizler düştü. Üreticiler için ciddi anlamda yatırım zamanıdır” dedi.

Girişimcileri üzerine düşeni yapmaya çağıran Erdoğan, “Yarın geç kalırsınız” uyarısında bulundu.

Üreticinin ciddi anlamda yatırım zamanıdır. Girişimci de üzerine düşeni yapsın diyorum. Yoksa sonra geç kalırsınız” açıklaması yaptı. Erdoğan, Türkiye’nin geleceğinin teknoloji ve inovasyon üzerine olduğunu anlatarak, “Türkiye’yi en kısa sürede 2023 hedeflerine ulaştıracağız” dedi.

“KÜRESEL YATIRIM MERKEZİ OLACAĞIZ”

Ekonomiye güvenin arttığını belirten Erdoğan, “En büyük hayalimiz, evlatlarımıza 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir Türkiye bırakmaktır” diye konuştu. Erdoğan, millî gelirde, ihracatta, kalkınma verilerinde görülen değerlerin kendilerine cesaret verdiğini söyledi “Türkiye’yi küresel yatırımın merkezi yapacağız” diyen Recep Tayyip Erdoğan, üretimde rekorlar kırıldığını, iç talebin güçlendiğini vurgulayarak, “Dış tehditler nedeniyle, hedeflerimizin gerisinde kaldık. Tüm tuzakları atlattık. Bu yıl pozitif yönde büyüyeceğiz” dedi.

“Bize uyku haramdır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde gündeme gelen darbe söylentilerine cevap vererek, “Millet gerekeni yapar” dedi. Erdoğan, rejim saldırganlığı ile şehit düşen kahraman Mehmetçik ile ilgili de “Topraklarımızda yiten her can yüreğimizi yakıyor. Rejim, İdlib’ten çıkana kadar sorun çözülmez” dedi. Bu yolda ölümü göze aldıklarını belirten Erdoğan, “Rejim zulmünden temizlenene kadar bize uyku haramdır” diye konuştu.

Faizlerin düştüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hükümet olarak istihdam desteği veriyoruz. Üreticiler için ciddi anlamda yatırım zamanıdır” dedi. Girişimcileri üzerine düşeni yapmaya çağıran Erdoğan, “Zaman yatırım için uygundur. Yoksa yarın geç kalırsınız” diyerek uyardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teknopark İstanbul 2. Etap Açılış törenine katıldı. Erdoğan, ‘Buradan tüm iş dünyamıza sesleniyorum’ derken; “Zaman yatırım zamanıdır” ifadesini kullandı. Hükümet olarak yatırım AR-GE istihdam desteği verdiklerini hatırlatan Erdoğan, “Faizler düşmüş vaziyette…

Şimdi üreticinin ciddi anlamda yatırım zamanıdır. Girişimci de üzerine düşeni yapsın diyorum sonra geç kalırsınız” açıklamasını yaptı.

TERSİNE GÖÇ TEŞVİK EDİLİYOR

Erdoğan, “Ülkemize 18 yılda dev eserler yanında bilim, teknoloji, inovasyonu destekleyecek bu tür merkezleri, Teknopark İstanbul’u, kazandırdık. Teknopark İstanbul, sunduğu nitelikli altyapı, atölye, laboratuar ve sosyal imkânlarıyla yabancı şirketleri de cezbediyor” dedi.

Erdoğan, Teknopark İstanbul’da 312 şirket 5 bin üzerinde çalışanı istihdam ettiklerini anımsattı. Teknopark İstanbul’u yabancı şirketlerin de tercih ettiğini hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan, “Bunların arasında küresel otomotiv şirketleri, Boeing’in inavosyon merkezi de var” dedi.

Cumhurbaşkanı ayrıca, Teknopark Transfer Ofisi’nin havacılık, uzay, savunma, sağlık ve siber güvenlik şeklinde kümelendiğini, bu alanda çalışmaların sürdüğünü belirtti. AR-GE çalışmalarının ticari değere dönüştükçe, Türkiye’nin rekabet gücünün de arttığını anlatan Erdoğan, “Hala 95’i aşkın girişimci, inovatif iş fikirleri üzerinde çalışmalarını Teknopark’ta yürütüyor. Bu gibi merkezler tersine beyin göçünü de teşvik ediyor” diye konuştu. Erdoğan, yerli otomobil projesinin büyük bir teveccüh ile karşılandığının altını çizerek, “Bu proje ile, yurtdışındaki işlerini bırakıp büyük heyecanla yurduna dönenler oldu” şeklinde konuştu.

Küresel yatırım merkezi Türkiye

Türkiye’nin geleceğinin teknoloji ve inovasyon üzerine olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’yi en kısa sürede 2023 hedeflerine ulaştıracağız” dedi.

Ekonomiye güvenin arttığını belirten Erdoğan, “En büyük hayalimiz, evlatlarımıza 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir Türkiye bırakmaktır” diye konuştu. Erdoğan, millî gelirde, ihracatta, kalkınma verilerinde görülen değerlerin kendilerine cesaret verdiğini anlatarak, “Türkiye’yi küresel yatırımın merkezi yapacağız” ifadesini kullandı.

Erdoğan, üretimde rekorlar kırıldığını, iç talebin güçlendiğini vurgulayarak, “Dış tehditler nedeniyle, hedeflerimizin gerisinde kaldık. Tüm tuzakları atlattık. Bu yıl pozitif yönde büyüyeceğiz” dedi.

“Eski vesayetçilere millet gerekeni yapar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde gündeme gelen darbe söylentilerine cevap vererek, “Millet gerekeni yapar” dedi. Küllenmiş eski vesayetçilere ‘Bunlar’ diyen Erdoğan, “15 Temmuz’da zaten gerekli cevabı aldılar. Milletimiz çok ciddi deneyim kazandı. Yani böyle bir şey olduğu anda milletimiz, ‘Kapıdan dışarı çıkalım mı, çıkmayalım mı’ demez. Elinde neyi var, neyi yok, herkes meydanlara dökülür” ifadelerini kullandı. Erdoğan, rejim saldırganlığı ile şehit düşen kahraman Mehmetçik ile ilgili de “Topraklarımızda yiten her can bizim yüreğimizi yakıyor.Rejim İdlib’ten çıkana kadar sorun çözülmez” diye konuştu..

‘Biz bu yolda ölmeyi göze aldık. Varsa aynı fedakârlıkla göze alan hodri meydan diyoruz’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu anda rejimin saldırganlığın bir an önce durdurulması ve sınırlarına çekilmesidir. Aksi takdirde Şubat ayında biz bu işi yapacağız” dedi.