Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Roman vatandaşa hakaret eden il müdür yardımcısı görevden alındı

Sosyal medyadan Roman bir vatandaşa yönelik çirkin bir ifade kullanan İstanbul'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Doğay görevden alındı.

Roman vatandaşa hakaret eden il müdür yardımcısı görevden alındı

İstanbul’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde başkan yardımcısı görevinde bulunan Nail Noğay isimli bir şahsın sosyal medyada Roman bir vatandaşa yönelik sözleri gündeme oturmuştu.

“GEBER” DEMİŞTİ

Söz konusu kamu görevlisi, “Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum” diyen Roman kadına Twitter’dan “Geber” yanıtını vermişti.

Sosyal medyada büyük yankı bulan olayın ardından Bakanlık devreye girerek söz konusu şahsı derhal görevden aldı. Bakanlık konuya ilişkin açıklamasında ayrıca Noğay hakkında soruşturma da başlatıldığı bildirildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“ÇİRKİN PAYLAŞIM”

“Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı’nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.
Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez.

“KİMSE SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.

GÖREVDEN ALMA VE SORUŞTURMA

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz. Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”