Son Dakika

RTÜK üye seçimi yapıldı | İşte yeni RTÜK üyeleri

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada RTÜK üye seçimi gerçekleştirildi. Genel Kurulda yapılan gizli oylama sonucuna yeni RTÜK üyeleri AK Parti kontenjanından Nurullah Öztürk, CHP kontenjanından Faruk Bildirici ve HDP kontenjanından da Ali Ürküt seçildi.
RTÜK üye seçimi yapıldı | İşte yeni RTÜK üyeleri AA

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplanan Genel Kurul'da yapılan gizli oylamada Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliklerine seçilen isimler belli oldu.

Bu kapsamda yapılan oylama neticesinde AK Parti kontenjanından Nurullah Öztürk, CHP kontenjanından Faruk Bildirici, HDP kontenjanından Ali Ürküt seçildi.

Hangi partiler kimi aday gösterdi?

AK Parti Yunüs Emre Kars ile Nurullah Öztürk'ü, CHP Şafak Akça ve Faruk Bildirici'yi, HDP ise Mehmet Mahsum Akgündüz, Ali Ürküt'ü aday gösterdi.

RTÜK'ün yeni üyeleri seçildi

Genel Kurulda yapılan gizli oylamada, AK Parti kontenjanından Yunüs Emre Kars 17, Nurullah Öztürk 305 oy, CHP kontenjanından Şafak Akça 8, Faruk Bildirici 283 oy, HDP kontenjanından Mehmet Mahsum Akgündüz 6, Ali Ürküt 278 oy aldı.

Bu sonuçla Nurullah Öztürk, Faruk Bildirici ve Ali Ürküt RTÜK'ün yeni üyeleri oldu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.