Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Rusya ve İran’ın zar kanseri ilerlemiş

Rusya ve İran'ın zar kanseri ilerlemiş

Suriye meselesi Beşar denilen vitrin kuklasını aşalı çok oldu. Suriye’de yaşanan katliamların, doğrudan Sünni çoğunluğa yönelik etnik temizliğin, Araplar’a, Kürtler’e ve Türkmenler’e yapılan soykırımın muhatabı Hamaney ve Putin’dir.

Acı ama maalesef geçerli bir pazarlığın muhatabı Hamaney ve Putin olduğunu kabul etmek zorundayız. Cezalandırmak, ikna etmek, korkutup kaçırmak, satın almak ya da her ne yapılacaksa artık Putin ve Hamaney’e yapılacak.

İlk başlarda Suriye halkına karşı kurulan Rus Ortodoks ve İran Politik Şia ittifakı yenilmez gibi görünüyordu. Yenilmez gibi duran bu ittifak varil, vakum, klor ve fosfor bombalarını acımasızca kullandıklarında kazanabileceklerini düşünmüşlerdi. Kullandıkları kimyasal silahlar yüz binlerce aileyi yok etti ve katiller, insanlar öldükçe kazandıklarına inandılar. O kitle imha saldırıları Putin ve Hamaney’i Periton kanseri yaptı ve şimdi yaralı ama onurlu Suriye ayağa kalkarken Putin ve Hamaney amansız kanserin pençesinde ölüme gidiyorlar.

Periton kanseri yani zar kanseri: Karın içinde organları tutan zar torbasındaki kanser. Bu zar, karın içindeki organları saran, koruyan bir torba. Kanser bulaştığında doktorlara göre şu ana kadar kayıtlara geçmiş en uzun yaşama süresi 17 ay.

İran’ın gönderdiği milisler, Rus birlikleri, Baas askerleri, PKK ve DAEŞ hep birlikte güya kusursuz bir planla organize hareket ediyorlardı. Ruslar Akdeniz’de Suriye sınırına demirlemiş savaş gemilerinden ve uçaklarla bombardıman yapıyor. Karadan İran milisleri ve Baas çeteleri ilerliyor. Bu sırada DAEŞ, bombalanması gereken yerleri işaretleyerek bütün saldırılara meşruiyet kazandırırken PKK çeteleri de Arap, Türkmen ve Kürt köylerinde ittifakın planladığı sekülerist etnik temizliği yapıyordu. Her şey mükemmel değil mi?

Olmadı işte ama. Periton kanseri oldular. Zar artık organları birbirine bağlı tutamıyor. Koruyamıyor. İran ile Rusya birbirine girdi Suriye’de. Zaten Azerbaycan, Ermenistan arasında geçtiğimiz ay yaşanan çatışmalarda İran, Rusya’yı arkadan vuracağını göstererek Putin’in sınavında kalmıştı. Putin, İranlı generallerin toplantı yaptığı yerleri vurmaya başlayıp birkaç generali öldürünce ilk eli ayağına dolaşan BAAS olmuştu. Kamışlı’da PKK ile çatışmaya başladıklarında hepsinin eski sevgilisi ABD ellerini ovuşturuyordu. Bugün gelinen noktada Halep’in güneyinde, Türkmendağı’nda yüzlerce kayıp vererek geri çekilmek zorunda kalan ittifak birbirine girdi.

Putin’e son darbe kendi TV kanalından

Geçtiğimiz günlerde Putin’in en büyük televizyonlarından biri olan Russia Today RT kanalında bir haber yayınladı. Haberde Suriye’deki Rus askeri övülüyor, Esed ile olan muhteşem işbirliği övülüyordu. Gel gör ki görüntülerde Rusya’nın kullanmıyoruz dediği fosfor bombalarının takılı olduğu savaş uçakları vardı. Ne bilsin haberi montajlanan editör, onların fosfor bombası olduğunu. O gece RT’nin yöneticileri acil bir emirle görevden alındı. Rusya kendi kendinin savaş suçu işlediğini itiraf etmişti. Adını vermek istemeyen bir RT çalışanı “Arkadaşlarımızın hayatından endişeliyiz. Putin hepsini öldürtecek” mesajı gönderdi.

Suriye’nin içinde ve dışında yaşanan bütün bu olaylar Periton kanserinin terminal döneme girdiğini gösteriyor. Herkesin aklına göre hesap yaparken Allah’ın da bir hesabı olduğunu unutuyor…

Erem Şentürk

Etiketler