Son Dakika

S-400 filosunun arması onaylandı

Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava ve füze savunma sisteminin teslimatı, planlandığı şekilde yürütülüyor
S-400 filosunun arması onaylandı

Zafer Budak/Diriliş Postası

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tarihimizin en önemli anlaşması” dediği S-400’ün, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) ilk filosu kasım ayına kadar kurulması planlanıyor. 2020 Nisan’a kadar kullanıma hazır hale getirilecek olan S-400’e ilişkin filonun arması da belirlendi.

Türk Hava Kuvvetleri’nde birçok uçak filosunun özel armasını tasarlayan Ömer Erkmen, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Yeni kurulan S-400 filomuzun pençi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından onaylandı. Orta figürdeki Oğuz savaşçısı Orta Asya’dan gelen kökenlerimize, at ise sistemin mobilize oluşuna gönderme yapıyor. Biri yayda gerili, üç tanesi sadakta toplam bulunan toplam 4 ok Lancer’deki füze sayısına gönderme yapıyor. Arka plandaki açıktan koyuya mavi tonlarda atmosferin yükselen irtifalarını simgeliyor. Atın saha kalkmış ve pençin sınırlarından taşan ön ayakları da savunmamızın yükselen değişimini sembolize ediyor. Figüre ayrıca bir de kılıç ekledim, S-400’lerin kendini savunmak için kullandıkları sistemi çağrıştırmak için ekledim.”

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.