Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

S-400 sevkiyatı devam ediyor | Beşinci uçak Ankara’ya indi

S-400 sevkiyatı devam ediyor | Beşinci uçak Ankara’ya indi

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi malzemelerinin sevkiyatı kapsamda beşinci uçağın Mürted Hava Meydanı’na indiği belirtildi.

Sevkiyat kapsamında altıncı ve yedinci uçakların da bugün inmesinin planlandığı duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medyada yaptığı dünkü paylaşımında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin dördüncü sevkiyatının yapıldığını bildirmişti.

Teslimat üç parti şeklinde yapılacak

Milli Savunma Bakanlığı, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi’nin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı’na intikalinin 12 temmuz itibariyle başladığını açıklamıştı.

Bu kapsamda Milli savunma başkanlığının askeri diplomatik kaynaklara dayandırdığı duyurusunda, S-400 hava savunma sisteminin Türkiye’ye teslimatı, üç parti şeklinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’ye teslimatın ilk partisinin uçakla yapıldığı belirtilen duyuruda, “Kısa zamanda, S-400’ün ikinci partisinin teslimatı uçakla gerçekleştirilecek. 120’nin üzerinde füzeden oluşacak üçüncü parti ise deniz yoluyla ulaştırılacak.” ifadeleri kullanılmıştı.

Kaynak: AA