Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan yaralıların durumu hakkında açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da çöken binanın enkazından çıkarılan yaralılara ilişkin açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki günlerde 4 hastanın daha taburcu edileceğini belirten Bakan Koca, 6 yaşındaki Havva'nın genel sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.
Sağlık Bakanı Koca'dan yaralıların durumu hakkında açıklama AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın enkazından kurtarılarak Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. Koca, Başhekim Prof. Dr. Recep Demirhan ve doktorlardan yaralıların sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Koca, çöken binada enkaz kaldırma çalışmalarının dün itibarıyla sona erdiğini hatırlattı.

6 KİŞİ YOĞUN BAKIMDA

Koca, Kartal'daki çöken binada 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 kişinin ise yaralı olarak kurtarıldığını ve hastanelerde tedavi altına alındığını belirterek, "Şu an 14 hastamızdan biri taburcu edildi, 6 kişi yoğun bakımda." diye konuştu. 

Hastaların sağlık durumlarına ilişkin bilgi veren Koca, "Bir hastamızı dün servise almış olduk, servisteki hasta sayımız şu an 7." dedi. 

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE 4 HASTA TABURCU EDİLEBİLİR"

Yoğun bakımdaki 6 hastadan birinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu anlatan Koca, "Onun dışında 6 yaşındaki Havva kızımızın genel durumu iyi, solunum cihazına bağlı değil. Sağ bacağına bugün küçük bir müdahale yapıldı. Onun dışında bulguları iyi seyreder durumda. Ayrıca 9 yaşında Mahmut Tayyip evladımızı biliyorsunuz, bugün sol bacağına küçük bir müdahale yapıldı, o da solunum cihazına bağlı değil. Kendisiyle konuştum genel durumu iyi, ciddi sorunu görünmüyor. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde zannediyorum toplam 4 hastamızı taburcu edebiliriz." diye konuştu. 

Bir gazetecinin enkazdan kurtarılan Mert Aydın'ın (19) sağlık durumuna ilişkin sorusu üzerine Koca, "Mert'in de sağ bacağına bugün küçük bir müdahale yapıldı. Yer yer dalgalı bir kardiyak sorunları da oluyor. Kendisiyle de konuştum. Genel durumu ciddi değil ama biraz daha yakın takip edilmesi gereken durumda." dedi.  

Bakan Koca, hastanedeki hekimler ve sağlık çalışanlarına da teşekkür ederek, "Milletimizin başı sağ olsun, benzer acıları Rabb'im m bir daha yaşatmasın inşallah." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.