Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Sahipsiz köpekler seyyar balıkçının yolunu gözlüyor

Sahipsiz köpekler seyyar balıkçının yolunu gözlüyor

Haftanın iki günü Konya‘nın Ahırlı ilçesinin meydanına kurduğu seyyar tezgahında balık satan Mustafa Yıldırım, balıkları temizleyip pişirilecek halde müşterilerine teslim ediyor, balık artıklarını da yolunu gözleyen sokak köpeklerine veriyor.

Balık tezgahındaki balıklardan gözünü bir an ayırmayan köpekler, sabırla kendilerine verilecek artıkları bekliyor. Bu artıklarla karınlarını doyuran köpekler, ilçe sakinleri tarafından da ilgiyle izleniyor.

‘ARACI GÖRÜR GÖRMEZ ÇEVREMİZİ SARIYORLAR’

Seyyar balıkçı Mustafa Yıldırım, komşu ilçede Seydişehir’den haftada iki gün Ahırlı’ya balık satmaya geldiğini anlattı.

Sokak köpeklerinin ilçe girişinde kendisini karşıladığını belirten Yıldırım, ‘Köpekler bize öyle alıştı ki sabah erkenden arabayı karşıdan görür görmez çevremizi sarıyorlar. Hepsi sabırla, tezgahtaki balıklara dokunmadan bekliyorlar. İlçedeki vatandaşlar da çok duyarlı, ekmekle köpekleri besliyorlar. Yıllardır balıkçılık yapıyorum, burada sokak köpekleri ile aramızda ilginç bir bağ oluştu. Her hafta bunları kuzu gibi besliyoruz. Maşallah hepsi de kuzu gibi.’ şeklinde konuştu.
balıkçı-sokak-köpekleri

‘BALIKÇININ YOLUNU GÖZLÜYORLAR’

İlçeye gelen balıkçıdan sürekli balık alan Seyfullah Güler de haftanın belirli günlerinde ilçe sakinlerinin yanı sıra köpeklerin de adeta balıkçının yolunu gözlediğini aktardı.

Köpeklerin bir anda aracın etrafını sarması ve tezgahın yanında beklemesinin güzel bir tablo oluşturduğunu dile getiren Güler, ‘İlçemize yıllardır balık satmaya gelen Mustafa Yıldırım ile sokak köpekleri arasındaki bu güzel görüntü bizi de oldukça mutlu ediyor. İlçe halkı da bu köpekleri çok seviyor, soğuk kış günlerinde onları besliyor. Sokak hayvanları aç olmalarına rağmen hiç saldırgan davranmadan, bu şekilde balık atıklarını beklemeleri çok güzel görünüyor. Tüm ilçe halkı sokak köpekleri sahip çıkıyor.’ ifadelerini kullandı.