Son Dakika

Sakarya'da köpeğe işkence: Dövdüler ve vücuduna jiletle "it" yazdılar

Arifiye ilçesinde vatandaşlar vücuduna kesici bir aletle "it" yazılan yaralı bir köpek buldular.
Sakarya'da köpeğe işkence: Dövdüler ve vücuduna jiletle "it" yazdılar

Sakarya'da vicdanları yaralayan bir olay meydana geldi. 

Arifiye ilçesi Fatih Mahallesi'nde vatandaşlar kesici bir aletle vücuduna "it" yazılan ve vücudunun birçok yerinde darp izleri bulunan bir yaralı köpek buldular. Köpeği  gören vatandaşlar, hayvanı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ne götürdü. 

Köpek, burada veteriner tarafından bakımlarının yapılmasının ardından müşahedeye alındı. 

Arka ayaklarında sorun var

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, konuşa ilişikin yaptığı açıklamada, Arifiye ilçesinde yaralı halde bulunan ve gece saatlerinde barınağa getirilen köpeğe hemen müdahale edildiğini aktararak, "Normalde sadece darp izleri olsaydı trafik kazası diyebilirdik fakat üzerinde jiletle kazınarak kelime yazılmış. Burada gece çalışan arkadaşımız ilk müdahalesini yapmış. Yaralarının tedavisi yapıldı, ağrı kesicileri verildi. Arka ayaklarında bir sıkıntı var. İnşallah tedavi süreci burada devam edecek." diye konuştu. 

"Allah ıslah etsin"

Bu gibi vakalarla dönem dönem karşılaştıklarını dile getiren Yaman, şöyle devam etti: "Yapılan bu muameleyle alakalı söylenecek kelime bulamıyorum. Allah ıslah etsin. Köpeğin buradaki bakımı devam edecek. Arka ayaklarındaki kırık durumu röntgenle tespit edilecek. Belki operatif müdahale gerektirebilir. Şu anda çok vahim bir durumu yok. Ağrıları ve sızıları var tabii, ağrı kesicileri ve vitamin destekleriyle genel durumunu destekliyoruz. Şu anda keyfi yerinde. Umarım iyileşecek, sonrasında da sahiplendireceğiz. Emin ellerde." 

Yorumlar

Tkyrkyyldz Merhametsizlere gereken cezayı vermemekle , Merhametli insanların haklarını gasp ediyorsunuz sevgılı Devletim ...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.