Son Dakika

Sedat Peker'e Ahde Vefa ziyareti

Ahde Vefa Platformu ve üyeleri yardımsever iş adamı Sedat Peker ve ailesine Ahde Vefa ziyareti gerçekleştirdi.

Sedat Peker'e Ahde Vefa ziyareti

Türkiye'nin bekası ve refahı için görev yapmış ve mücadele vermiş önemli ailelere yönelik, Ahde vefa amaçlı  ziyaretler kapsamında kurulan analiz uzmanı Taner Akkuş imzalı platformun başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuran Kırlak oturuyor.

İstanbul Adliyesi’ndeki makamında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, Diyanet İşleri eski Başkanı Prof Dr. Mehmet Görmez, Necip Fazıl Kısakürek, 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Bestekar Yıldırım Gürses, 2.Abdülhamid Han'ın torunları ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu gibi önemli ailelere ziyaretler yapan platform, yardımsever iş adamı Sedat Peker tarafından İstanbul'daki evinde ağırlandı.

Ziyarette Sedat Peker, “Millet olarak zor günler geçirdiğimiz bu zamanda, hayatın getirdiği sorumlulukları taşırken omuzlarda, unuttuğumuz veya atladığımız bazı alanlar olabiliyor ne yazık ki. İşte bu alanlardan en önemlisi de ahde vefa şüphesiz. Şahsım ve tüm sevenlerimin de hassasiyet göstermeye çalıştığı bu mukaddes değerleri hatırlamak ve gönüllerde saklı tutulan anlam yüklü duyguları farkındalık ile gün yüzüne çıkarmak amaçlı kurulmuş bu platformu kutluyorum. Bizzat şahit olduğum veya zaman içinde duyduğum nice hayatlar var ki, idrak veya feraset ile keşfetmek mümkün ancak. Çünkü unutulan değerler şikayet etmez asla, aksine suskunluğunu koruyup kendi dünyasına çekilir. Bizlere düşende menfi ve hiç bir beklenti içinde olmadan kıymetli o değerlerimizi sahiplenmek ve bir bütünlük sağlamaktır. Yüce Allah milletimizi ve  tüm İslam alemini korusun. Bizlere ahde vefa göstererek ziyaretime gelen kardeşim Taner Akkuş başta olmak üzere Başkan Nuran Kırlak ve platform üyelerinden de Allah razı olsun” dedi.

Platform Başkanı Nuran Kırlak ise "Bu ziyaretler toplumumuzun dinamik taşları ve manevi değerleri olan kıymetleri hatırlamak ve hatırlatmak amaçlıdır. Çünkü Allah bizlere sıla-i rahim ziyaretlerini, yakınlarımıza ve komşularımıza yardım yapmayı emretmekte. Bu vesile ile bizleri güzel yüreğiyle misafir eden sayın Sedat Peker Beyefendiye çok teşekkür ederim. Bu günümüzün bekası ve refahını tesis etmekte öncü destekçi olan ve yetişen nesillerin üzerinde ülke ve millet sevgisi taşımasında en önemli faktör örnek kişiliğini de gönülden takdir ile tebrik ediyorum" diye konuştu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.