Son Dakika

Şehit Savcı Kiraz soruşturması tamamlandı

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında DHKP-C'li teröristlerce rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kİraz'ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı.

Şehit Savcı Kiraz soruşturması tamamlandı

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında DHKP-C'li teröristlerce rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı.

İDDİANAMEDE YER ALAN İSİMLER

Soruşturma kapsamında hazırlanan ilk iddianamede, DHKP-C silahlı terör örgütünün üst düzeydeki karar organı olan merkez komitede yer aldığı belirtilen Faruk Ereren, Zerrin Sarı, Nuri Eryüksel, yine örgütün sözde genel komitesinde yer alan Mesut Demirel, Hüseyin Fevzi Tekin, Şadi Naci Özpolat, Şerafettin Gül, Seher Demir ve Musa Aşoğlu ile Mustafa Koçak, Deniz Özel, Cengiz Özel ve Mithat Öztürk, şüpheli olarak yer alıyor.

MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda 14 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, 31 Mart 2015'te İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında DHKP/C'li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından rehin alındıktan sonra şehit edilmiş, teröristler Yayla ve Kiraz da polis tarafından etkisiz hale getirilmişti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.