Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldılar

Şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldılar

Bingöl’de vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, sabah namazının ardından darbenin bastırılması sırasında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Merkez Ulu Cami İmam Hatibi Mücahit Çelik tarafından kıldırılan namazın ardından Bingöl İslamı Dayanışma ve Kardeşlik Platformu üyeleri, sloganlar eşliğinde darbe girişimine tepki gösterdi.

Platform adına açıklama yapan Yunus Boğatekin, tarihi darbelerle dolu Türkiye’de yeni bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalındığını anımsatarak, yaklaşık her 10 yılda bir askeri darbelerle büyük travmalar yaşayan Türkiye halkının dün akşam büyük bir badire atlattığını söyledi.

Türkiye’de bir grup insanlık düşmanı tarafından gerçekleştirilen askeri kalkışmanın sadece seçilmiş hükümete karşı değil, tüm halka ve İslam ümmetine karşı yapıldığını savunan Boğatekin, “15 Temmuz, Türkiye için yeni bir milat olmuştur. Halkın darbecilere karşı direnerek kendi geleceklerinin tekrar vesayet altına alınmasına izin vermeyen Müslüman Türkiye halkı, izzetli bir direniş sergilemiştir.” diye konuştu.

Malatya

Malatya’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Vatandaşlar, sabah namazının ardından kent merkezindeki tarihi Hacı Yusuf Taş Camisi’nde bir araya geldi.

Grup, darbe girişimini önlemeye çalıştıkları sırada şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılarak dua etti.

Etiketler