Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şeytanın çocukları İstanbul’daydı

Şeytanın çocukları İstanbul’daydı

Önceki gece İstanbul Yeşilköy Havalimanı’nda üç canlı bomba, ticari taksiyle geldikleri havalimanının girişinde güvenlik kontrolüne girecekleri sırada yanlarında getirdikleri uzun namlulu otomatik silahlarla etraf rastgele ateş açtı. İçeriye girerek bir rehine eylemi yapmayı planladıkları tahmin edilen teröristler polislerin müdahalesiyle amaçlarına ulaşamadılar. Etrafa mermi yağdıran teröristler kendilerini patlattı. Daha çok, mermi ve şarapnel yarası yüzünden 41 kişinin vefat ettiği menfur saldırıda 147 kişi de yaralandı.

DAEŞ Mİ PKK MI?

Küresel boyut kazanan terörün artık hangi örgüt tarafından yapıldığının bir anlamı kalmadığı için, kendini patlatarak katliam eylemleriyle ünlü iki katil örgüt olan PKK ya da DAEŞ tarafından açıktan bir üstlenme mesajı yayınlanmadı. Terör uzmanları, yöntem ve taktik açılarından katliamın DAEŞ tarafından yapılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

TERÖR DESTEKÇİLERİ

Sosyal medya denilen kontrolsüz mecralarda terör destekçileri, sözüm ona terörü kınarken paylaştıkları görüntü ve mesajlarla teröristlerin asıl amacına ulaşmasına aracılık ettiler. Kahredici terör olaylarını istismar ederek kişisel hırslarına ve akıl hastalığı düzeyindeki ideolojilerine çıkar sağlamak isteyen bir kesim gazeteci ve hasbelkader şöhret kazanmış kişiler, olayla ilgili yalan yanlış bilgiler yayarak skandal mesajlarla teröristlerin amaçladığı algı yönetimine hizmet etti.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Yeşilköy Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde önceki gün meydana gelen terör saldırısı neticesinde dün saat 13.00 itibarıyla 41 kişinin öldüğü belirtildi. Ölenlerden 37’sinin kimlik bilgilerinin tespit edildiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Bunlardan 10’unun yabancı uyruklu, 3’ünün ise çifte vatandaş olduğu anlaşılmıştır. Ölen 19 kişi yakınlarına teslim edilmiştir. Hastanede yaralı olarak bulunan 239 kişiden 109’u taburcu edilmiş, 130 kişinin tedavilerine devam edilmektedir. Menfur saldırı ve faillerine yönelik detaylı inceleme çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Bu haince saldırıda vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Ölen 37 kişinin kimlikleri belli oldu

Alınan bilgiye göre, saldırıda vefat eden ve kimlikleri belirlenen vatandaşların isimleri şöyle:

“Çağlayan Çöl, Mustafa Bıyıklı, Erol Eskisoy, Sıddık Turgan, Ferhat Akkaya, Ertan An, Ali Zülfikar Yorulmaz, Serkan Türk, Göksel Kurnaz, Özgül İğde, Mahmut Mert, Sıdık Peçenek, Umut Sakaroğlu, Hüseyin Tunç, Ercan Sebat, Ethem Uzunsoy, Tevfik Yusuf Haznadaroğlu, Mahmut Çizmecioğlu, Adem Kurt, Habibullah Sefer, Murat Güllüce, Abdurrahman Abdullah İbedullah, Muhammed Eymen Demirci, Gülşen Bahadır, FathıBayoudh, Mukhiddinov Samat, Salar Davudi Kohnehshahrı, Taher Misfir Almalki, Nısreen Hashem Shammad, Vafika Ali Bilal, Larysa Tsybaklova, Kerime Amiri, Meryem Amiri, Zehra Amiri, Hüda Amiri, Abdulhekim Bugda, Mustafa HüshamSaeed. “Bu arada, Adli Tıp Kurumu’nda bulunan 2’si kadın 2’si erkek 4 cenazenin kimliklerini belirleme çalışmaları da sürüyor.

Etiketler