Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şiddetle mücadeleye herkes kendinden başlasın

Şiddetle mücadeleye herkes kendinden başlasın

Kahvehane masasında sözü dinlenen kim ise ondan başlayarak Cumhurbaşkanına kadar herkes kelamının, sesinin, üslubunun, çehresinin, mimiklerinin şiddetini alabildiğine düşürecek. Her kanaat önderi, her STK yöneticisi veya sözcüsü, siyaset ve basın-yayın camiasında da herkes şu veya bu davayı güderken nefsine hakim olacak, asabiyetini dizginleyecek, sanki pazar yerinde bir bombanın patlayıp patlamaması onun iki dudağının arasındaymış gibi hassas davranacak, havayı çok sertleştirdiğini veya havanın başkaları tarafından çok sertleştirildiğini hissettiği anda en yaman muarızına tatlı bir selam verecek veya herkesin gülebileceği (ama gerçekten herkesin gülebileceği) bir espri patlatacak. Böyle olmalı. Her türlü şiddete, provokasyona, sabotaja el veren mevcut atmosferi değiştirmenin başka yolu yok.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Ankara Garı Katliamı ile ilgili basın toplantısında söylediği şu sözleri öpüp başımızın üstüne koyalım ve kulaklarımıza küpe edelim; çok önemli: “Bütün halkımıza buradan tekrar tekrar sesleniyorum, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, hangi anlayışı, etnik veya mezhebi kökenden gelerek hangi düşünceyi benimsemiş olursanız olun, gelin hep beraber teröre karşı omuz omuza verelim ve bizden en farklı düşünenlere karşı her zamankinden daha fazla hoşgörülü, her zamankinden daha fazla onlarla birlikte ortak bir vatanın vatandaşları, ortak bir ülkenin kaderini paylaşan eşit kaderdaşları olduğumuz gerçeğini bir kez daha dünyaya gösterelim.”
Rahman ve Kerim Allah, rahmetini ve bereketini bu ülkenin üzerinden eksik etmesin. Amin velhamdulillahi rabbilalemin.

Etiketler