Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siirt’e 28 doktor daha gidiyor

Siirt’e 28 doktor daha gidiyor

Siirt’te, terör örgütü PKK’nın son dönemde gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle istifa eden 20 uzman hekimin yerine Sağlık Bakanlığınca 28 hekimin atanması kararı alındı.
Son iki ayda bölgede sağlık çalışanlarına yönelik terör saldırılarından endişe duyarak görevinden ayrılan, 20 hekimin yerine uzman ve pratisyen hekimler için kadro tahsisi yapıldı. Siirt Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Fikret Can, istifa eden hekimlerin yerine atama yapılacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sağlık Bakanlığına teşekkür eden Can, “Bakanlığımız, hızlı bir refleksle istifa eden doktorlarımızın yerine ilimize 14 uzman hekim, 14 de pratisyen hekim atadı” dedi. Bu kapsamda, Nepal uyruklu hekim Binod Kumar Şah’ın görev yaptığı Pervari Devlet Hastanesine 3’ü uzman, 2’si pratisyen olmak üzere 5 hekim için atama kararı alındığını aktaran Fikret Can, şunları kaydetti: “Sağlık Bakanlığı’nca gerçekleştirilecek olan 65’inci dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurasında, Siirt’te ihtiyaç duyulan birimler için bakanlıkla yaptığımız görüşmeler neticesinde atama kararı alınan doktorlar belirlenecek. Bakanlığımız bu bölgeyi ihmal etmiyor. Sağlık yatırımlarına, personel eksikliklerin giderilmesine hızla devam ediliyor. İnşaallah Siirt’te sağlığı daha ileri noktalara taşıyacağız.”
Can, Siirt Devlet Hastanesinde 6 uzman ve 4 pratisyen hekimin göreve başlayacağını anlatarak, Baykan, Eruh, Pervari ve Kurtalan ilçelerine de uzman ve pratisyen hekimlerin atanacağını bildirdi. Atamaları yapılan hekimlerin kura ile belirlenmelerinin ardından doktorların 15 Kasım’da göreve başlayacaklarını dile getirdi.
SİİRT AA

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!