Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siirt’te köy yolunda mahsur kalan 29 kişi kurtarıldı

Siirt'te köy yolunda mahsur kalan 29 kişi kurtarıldı

Siirt‘in Şirvan ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle köy yollarındaki araçlarındamahsur kalan 29 kişi kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, il merkezinde yatılı bir lisede öğrenim gören 12 öğrenci ile bu okulda görevli kadın öğretmen, yılbaşı ve hafta sonu tatilini geçirmek üzere servis aracıyla Şirvan’ın çeşitli köylerine gitmek üzere yola çıktı.

Oya köyü yolu Karker mevkisinde kar yağışı yüzünden mahsur kalan aracın sürücüsü, telefonla Karayolları ekiplerinden yardım istedi.

Karayolları 94’üncü Şube Şefliği ekipleri, yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucunda yoğun kar yağışı yüzünden kapanan köy yolunda mahsur kalan öğrenci ve öğretmenlerin bulunduğu servis aracına ulaştı. Donma tehlikesi geçiren 14 kişi, yaklaşık 5 saat süren bekleyişin ardından Narlıkaya köyündeki şefliğe ait misafirhaneye götürüldü.

Öğrencilerin sabah saatlerinde yollar açıldıktan sonra köylerine ulaştırılacağı belirtildi.

Ekipler, Şirvan ilçesi Cevizlik köyü yolunda mahsur kalan bir başka minibüsteki 15 kişiyi de kurtardı. Minibüsteki kişiler, zemin kardan temizlendikten sonra yollarına devam etti.

Etiketler