Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siirt’te terör örgütünün sözde mahkeme binası yıkıldı: 14 gözaltı

Siirt'te terör örgütünün sözde mahkeme binası yıkıldı: 14 gözaltı

Siirt’te, terör örgütü PKK’nın sözde mahkeme ve eğitim amaçlı kullandığı yapıların yıkıldığı, yıkıma engel olmaya çalışan 1’i kadın 14 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, güvenlik güçlerince vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşların her türlü terör eylemlerinden korunması maksadıyla, emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Bölücü terör örgütü mensuplarınca sözde şehitlik adı altında merkeze bağlı Güneşli kırsalında mezarlık oluşturulduğu vurgulanan açıklamada, “Mezarlık çevresine yasa dışı inşa edilen binalarda sözde mahkemeler kurarak, vatandaşlarımızı sorguya alıp cezalandırdıkları, köylüleri tehdit ettikleri, civar köylerde yaşayan köylüleri rahatsız ve taciz ettikleri, bu binaları eğitim amacıyla kullandıkları yönünde bilgi alınması üzerine, 22 Ekim günü bölücü terör örgütü mensuplarını yakalamak, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, yasa dışı inşa edilen yerlerin yıkımı için güvenlik güçlerimizce operasyon düzenlenmiş olup, yasa dışı inşa edilen binalar mezarlara dokunulmadan yıkılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Yıkım esnasında güvenlik güçlerini engellemek isteyen 1’i kadın 14 kişinin gözaltına alındığı bildiren açıklamada, bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla, teröristle mücadele faaliyetlerine kararlılıkla devam edileceği kaydedildi.

Zanlılar, Siirt Devlet Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından İl Jandarma Komutanlığına götürüldü. 

Etiketler