Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Silopi’de teröristlerin yıktığını devlet onaracak

Silopi'de teröristlerin yıktığını devlet onaracak

Silopi‘de bölücü terör örgütü üyelerinin yakalanması, teröristlerce patlayıcılarla tuzaklanmış olarak kurulan barikat ve hendeklerin bertaraf edilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla uygulanmaya konulan sokağa çıkma yasağının Salı gününden itibaren her gün 05.00-18.00 saatlerinde kaldırılmasıyla teröristlerin ilçeye verdiği zarar daha da gün yüzüne çıktı.

TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen ve başarıyla tamamlanan “Şehit Polis Muhammet Onur Operasyonu” kapsamında, bölücü terör örgütü üyelerince oluşturulan 518 barikat yıkıldı, 270 hendek kapatıldı. Güvenlik güçleri, 35 gün süren operasyonun ilk 20 gününde teröristleri, kalan günlerde sokaklara döşenen, evlere tuzaklanan 800 el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdi.

        FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!       

Vatandaşlara uyarı

Bu arada, ilçedeki vatandaşlar özellikle yapılan anonslarla evlerinde teröristlerce tuzaklanmış olası patlayıcılara karşı uyarılıyor. Teröristlerin evlere girecek güvenlik güçlerine yönelik, soba ve buzdolabından battaniye altına kadar birçok yere patlayıcı tuzakladığına dikkati çeken yetkililer, evlerinde şüpheli kablo, düzenek gören vatandaşların hemen güvenlik güçlerine haber vermesini istiyor.

Operasyonun tamamlanması ve sokağa çıkma yasağının gündüz saatlerinde kalkmasıyla ilçede hayat yeniden normale dönmeye başladı. Teröristlerce oluşturulan barikat ve hendekler nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanlar yeniden evlerine dönmeye başlarken, ilçe merkezindeki caddeler yeniden hareketlendi.

Okullara Türk bayrağı asıldı

Teröristlerin karargah olarak kullandıkları Cumhuriyet İlkokulu ile 23 Nisan Ortaokulu’na verdikleri zarar ise dikkati çekiyor. Okul duvarlarına bölücü terör örgütü lehine sloganlar yazan teröristler, binaların çevrelerine ise el yapımı patlayıcı döşedi. Bölgeyi teröristlerden arındıran güvenlik güçleri de okullara Türk bayrağı astı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından heyet Silopi’ye gelecek

Öte yandan teröristlerin ilçeye verdiği zararın giderilmesine yönelik de harekete geçildi. Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bir heyet kısa süre içinde Silopi’ye gelecek. İlçede bölücü terör örgütünce verilen zararı tespit edecek heyet, yaraların sarılması ve giderilmesine yönelik çalışmalarda bulunacak.

 

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!