Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şimdiki modelden bu memlekete fayda gelmez

Şimdiki modelden bu memlekete fayda gelmez

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, 53 Gazeteciler Derneğinde düzenlediği basın toplantısında, başkanlık modelinin 1970 yıllarda Türkiye’nin gündemine girdiğini vurguladı. Bu modelin 1980’li yıllarda ise hız kazandığını belirten Kuzu, “Bir çok platformlarda bu konuşuldu. Türkiye’de mevcut model şimdiki modelle bir yere varamıyor. Bu model inişli ve çıkışlı bir model. Şu anki hükümetimizin numarası 65. Cumhuriyetimizin 94. yılı. 94 yılda 65 hükümet kurmuşuz. Biz aslında 65. hükümeti Cumhuriyetimizin 260 yılında kuracaktık. Türkiye bu kadar kötü yönetilmiş. Bu rakamı da yüksekten AK Parti oldu. 15 yıldır tek başına iktidar olduğu için.” ifadesini kullandı.

“Koalisyonlarla bir yere varılmıyor, dirayetli hükümetler lazım”

Orta yolu buldukları yeni modelden başka ülkenin seçeneği olmadığını belirten Kuzu, “Bir denge modeli getirdik. Bu sistem bence inşallah işler. Türkiye’nin başka seçeneği yok. Bölgede korkunç bir savaş potansiyeli var. Birinci dünya savaşı üçüncü dünya savaşı olarak devam ediyor. Kurtuluş savaşının ikincisini yaşıyoruz. Yedi düvelle boğuşuyoruz. 15 Temmuz’dan sonra ‘Bu modelin gerekli olduğunu gördüm’ dedi. Neden evet dediğini ayrıntılı açıkladı. Bu önemli bir gelişme. 15 Temmuz gibi bir darbenin 7 Haziran sonrası olduğunu düşünün.

Ne olurdu ülkenin hali? Bu bölgede dirayetli hükümetler lazım. Koalisyonlarla bir yere varılmıyor.” dedi.

Etiketler